Tesla
Het is gemakkelijker dan ooit om een Model S, 3, X of Y te testen. Je moet enkel een afspraak maken op de site van Tesla, ter plaatse eens bellen en je bent binnen.
Een kans om tegen een betaalbare prijs een stuk Lotus-geschiedenis in handen te krijgen.
De Elan Plus 2 was de bravere, meer praktische broer van de beroemde sportieve tweezitter van Lotus, de Elan. En net daarom is hij minder gegeerd, met schappelijker prijzen tot gevolg. Toch wordt de verkoopprijs van dit exemplaar uit 1972 geschat op 60.000 tot 70.000 pond. En daar is een goede reden voor… Deze Elan Plus 2S 130/5, die op 25 februari door Silverstone Auctions per opbod wordt verkocht, was immers de persoonlijke wagen van Lotus-stichter Colin Chapman.
Enige vergelijking tussen de Lotus Elan Plus 2 en de gloednieuwe Lotus Eletre, een 100% elektrische SUV, is bij de haren getrokken. En toch betekenen ze beide, op hun eigen manier, een nieuwe wind in de strategie van Lotus. Net zoals de Eletre vandaag een ander publiek moet aantrekken en een praktisch bruikbaar alternatief bieden voor de meer ‘hardcore’ Lotus-modellen, was dat ook de roeping van de Elan Plus 2 bij zijn lancering in 1967. Hij was breder, kreeg een langere wielbasis en vooral twee extra zitjes (Plus 2…) en moest bijvoorbeeld Jaguar-kopers overtuigen om te kiezen voor het merk, eerder dan puur te dienen voor de fun of uitjes op het circuit.
![]() | ![]() |
Lotus-baas Colin Chapman kreeg de sleutels van deze Elan Plus 2 in oktober 1972. Het is een luxueuze ‘S’ uitvoering met een 130 pk sterke ‘Big Valve’ Lotus TwinCam, gekoppeld aan een vijfbak. Chapman reed er 6.600 mijl (iets meer dan 10.000 km) mee, waarna de auto in het Lotus Museum terechtkwam om later verkocht te worden. Vandaag heeft hij nog steeds amper 6.920 mijl op de teller, maar hij zou wel startensklaar zijn. De wagen komt uit de collectie van Deryck Norville, een voormalig ingenieur bij Cosworth, waarvan nog 7 andere exemplaren van de Elan verkocht worden door Silverstone Auctions.
![]() | ![]() |
Vond je dit artikel interessant en wil je steeds het laatste autoadvies, autoweetjes en tips meteen in je mailbox? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:
Het is gemakkelijker dan ooit om een Model S, 3, X of Y te testen. Je moet enkel een afspraak maken op de site van Tesla, ter plaatse eens bellen en je bent binnen.
Audi België heeft samen met Daniel Ost, de Belgische meesterbloemist, een prototype ontwikkeld om een plant in de auto te houden. Als het idee aanslaat bij de klanten, zal dit plantje ook aangeboden worden als accessoire.
Ford gaat binnenkort de bestelboeken openen van zijn iconische Bronco op enkele Europese markten, waaronder België. Maar je zal je moeten haasten, want er zijn er niet genoeg voor iedereen!
Ja, je kan al met een Jaguar rijden voor een zeer schappelijke prijs. Maar is dat wel een goed idee?