Binnenkort mag deze waanzinnige hypercar de weg op

Glickenhaus: een naam die meer aan ‘Wurst’ doet denken dan aan ‘burgers’, maar die toch bij een Amerikaans bedrijf hoort. Of eerder bij een Amerikaanse geldschieter die een fortuin heeft verdiend in de filmindustrie. Zijn zwakke plek? Racewagens.
  • Christiaens  Jean-Francois Christiaens Jean-Francois
  • 20 september 2019
  • Straf

Binnenkort mag deze waanzinnige hypercar de weg op

Niet alleen verzamelt James Glickenhaus de mooiste racewagens ter wereld, hij heeft ook zijn eigen bedrijf opgericht. Wat hij daarmee wil doen? Zorgen dat een Amerikaans merk (het zijne uiteraard) nog eens de 24 Uur van Le Mans wint, meer dan 50 jaar na de vorige keer. Dat was in 1969 dankzij onze landgenoot Jacky Ickx, die samen met Jackie Oliver een Ford GT 40 naar de eerste plek op het podium bracht na een episch duel met Porsche.

Binnenkort mag deze waanzinnige hypercar de weg op

SCG 007

SCG 007: de auto die de volledige hoop van het kleine bedrijf op zijn schouders torst. Hij zal racen in de nieuwe reeks WEC Hypercars en daar de degens kruisen met racers van onder meer Toyota en Aston Martin. Er komt ook een beperkte reeks van straatlegale afgeleiden van de racewagen. Over de mechaniek houden de Amerikanen de lippen nog op elkaar, maar er wordt gefluisterd dat de vierwieler wordt aangedreven door een V6 biturbo die wordt ondersteund door een hybride module. Zijn bijzonder radicale stijl zal in elk geval de nodige aandacht weten te trekken.

Binnenkort mag deze waanzinnige hypercar de weg op

Meer lezen over:

Christiaens  Jean-Francois
Over de auteur: Christiaens Jean-Francois Jean-François Christiaens is autojournalist sinds 2005. Hij houdt van alles wat rijdt, van elektrische auto’s tot hypercars.
Maar zijn hart gaat vooral sneller slaan van hot hatches uit het GTI-tijdperk. Hoewel een comfortabele break hem ook weer niet onbewogen laat.
Heet dat dan ouder worden?

Aanbevolen nieuws voor jou

Meer nieuws
Tesla Cybertruck: 755 km autonomie en 0-100 km/u in 2,7 s

Tesla Cybertruck: 755 km autonomie en 0-100 km/u in 2,7 s

De eerste Cybertrucks zijn eindelijk van de band gerold in de Gigafactory in Texas en aan klanten overhandigd! Een elektrische pick-up die veel van de beloften van 4 jaar geleden nakomt, maar niet allemaal...

Peugeot 208 Rallye: de looks heeft hij, de rest moet je zelf doen

Peugeot 208 Rallye: de looks heeft hij, de rest moet je zelf doen

Een Zwitserse Peugeot-dealer heeft de 208 uitgebracht die we allemaal willen: de 208 Rallye, als eerbetoon aan de 205 en 106 Rallye van weleer. Alleen ontbreekt er nog een stap of twee.

Lotus onthult een nieuwe supercharger

Lotus onthult een nieuwe supercharger

De snelladers van Lotus halen een laadvermogen tot 450 kW!

Renault 5 E-Tech: 400 autonomie en 25.000 euro

Renault 5 E-Tech: 400 autonomie en 25.000 euro

De Renault 5 E-Tech wordt op 26 februari voorgesteld met een autonomie van 400 km en een batterij van 52 kWh. Een kleiner pakket van 40 kWh moet later een vanafprijs van 25.000 euro mogelijk maken.

Aanbevolen nieuwe auto's voor jou

Meer nieuwe auto's

Benzine, Automaat

€ 25.961
2021
10 km

Benzine, Automaat

€ 34.950
2021
5 km

Benzine, Manueel

€ 23.748

Benzine, Automaat

€ 40.950
2021
4 km

Aanbevolen tweedehands auto's voor jou

Meer tweedehands auto's

Benzine, Automaat

€ 23.500
2020
30.212 km

Benzine, Automaat

€ 28.995
2011
65.000 km

Benzine, Automaat

€ 21.990
2021
33.000 km
€ 56.000
2021
1.500 km