De Zeekr 001 breekt records

De Chinese Zeekr 001, die voorgesteld wordt als de Tesla- of Porsche Taycan-killer, heeft twee wereldrecords gebroken.

  • Christiaens  Jean-Francois Christiaens Jean-Francois
  • 19 augustus 2022
  • Straf

Een jaar nadat de leveringen in China begonnen, maakt de Zeekr 001 een statement door twee Guinness Book wereldrecords te vestigen. Natuurlijk is het, als het over records gaat, soms moeilijk een onderscheid te maken tussen 'nuttige' en 'zinloze' prestaties. Oordeel daar vooral zelf over. In dit geval hebben we het niet over de grootste actieradius op één enkele laadbeurt, de grootste hoogte die een elektrisch voertuig haalde, de beste tijd om de Verenigde Staten te doorkruisen of een ronde op de legendarische Nürburgring af te leggen, of zelfs het grootste aantal ‘donuts’ met een elektrisch model, om maar een paar recent gevierde records te noemen.

De Zeekr 001 kan uitpakken met het record voor de snelste elektrische drift, aan een snelheid van 207.996 km/u, en de snelste slalomtijd voor een elektrische auto. De Chinese auto scheurde tussen 50 kegels door in 49.05 seconden.

Ter herinnering: de Zeekr 001 is het nieuwe premium elektrische wapen van de Chinese Geely groep, die ook Volvo, Polestar en Lynk&Co bezit. Hij zou in 2023 in Europa op de markt komen.

Het laatste autonieuws op de voet volgen?

Vond je dit artikel interessant en wil je het laatste autonieuws meteen in je mailbox ontvangen? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:

Meer lezen over:

Christiaens  Jean-Francois
Over de auteur: Christiaens Jean-Francois Jean-François Christiaens is autojournalist sinds 2005. Hij houdt van alles wat rijdt, van elektrische auto’s tot hypercars.
Maar zijn hart gaat vooral sneller slaan van hot hatches uit het GTI-tijdperk. Hoewel een comfortabele break hem ook weer niet onbewogen laat.
Heet dat dan ouder worden?

Aanbevolen nieuws voor jou

Meer nieuws
Fisker Ocean: 707 km WLTP, recordbereik voor een elektrische SUV

Fisker Ocean: 707 km WLTP, recordbereik voor een elektrische SUV

Fisker wil een impact maken met zijn elektrische SUV Ocean. De ‘Extreme’-versie krijgt een WLTP-autonomie van 707 km, “de grootste actieradius van alle batterij-elektrische SUV’s in Europa”.

Hyundai heeft genoeg van de traditionele sedan

Hyundai heeft genoeg van de traditionele sedan

Hyundai brengt steeds meer modellen uit met een charismatische look, zoals deze nieuwe Sonata, die duidelijk geen saaie berline meer is.

Renault Espace: Austral XXL

Renault Espace: Austral XXL

De 6e generatie Espace is uiteindelijk slechts een 21 cm langere Austral met 7 zitplaatsen... Maar dat belet Renault niet om te verkondigen dat je meer ruimte hebt aan boord dan bij de vorige generatie!

Peugeot Inception Concept: we mochten hem ontdekken!

Peugeot Inception Concept: we mochten hem ontdekken!

Ter gelegenheid van zijn Europese première konden we Peugeots belangrijke Inception Concept in levende lijve ontdekken. Interesse in een kleine rondleiding van het model?

Aanbevolen nieuwe auto's voor jou

Meer nieuwe auto's

Benzine, Automaat

€ 25.961
2021
10 km

Benzine, Automaat

€ 34.950
2021
4 km

Benzine, Automaat

€ 40.950
2021
4 km

Benzine, Manueel

€ 23.748

Aanbevolen tweedehands auto's voor jou

Meer tweedehands auto's

Benzine, Automaat

€ 23.500
2020
30.212 km

Benzine, Automaat

€ 33.490
2021
19.500 km

Benzine, Automaat

€ 28.995
2011
65.000 km
€ 56.181
2021
1.500 km