Ford
In de aanloop naar een volledige elektrificatie tegen 2030 is Ford bezig om zijn operaties in Europa te herzien. In de marge van het Salon van Brussel spraken we met Jon Williams, General Manager van Ford Blue Europe.
De twee Japanse merken bouwen samen een elektrische ‘Kei car’.
In Europa zie je ze hoogst uitzonderlijk, maar in Japan zijn kleine Kei cars ‘big business’. Vaak zien ze er niet uit, maar ze zijn nu eenmaal ontworpen om zoveel mogelijk praktische binnenruimte te bieden met een zo klein mogelijke (wettelijk beperkte) voetafdruk. Normaal gezien hebben ze naast beperkte buitenafmetingen ook een benzinemotor onder de kap die maximaal 660 cc groot mag zijn. Maar Nissan en Mitsubishi lanceren nu respectievelijk de Sakura en de eK X EV, een elektrische Kei Car.
Ideaal, want Kei Cars brengen het grootste gedeelte van hun tijd door in steden, waar een elektrische aandrijving het best werkt en de impact van uitlaatgassen ook het meest voelbaar is. Omdat Kei Cars van nature licht en compact zijn, bieden beide modellen (die samen ontwikkeld werden) ondanks hun batterij met een capaciteit van 20 kWh en dankzij hun gewicht van ongeveer een ton toch een rijbereik van 180 km. Al is dat wel gemeten volgens de WLTC-norm, die niet hetzelfde is als onze WLTP. Maar net dankzij die kleine batterij – vaak de grootste kost in een elektrische auto – is zijn instapprijs ook laag. Het goedkoopste model 2.333.100 yen (zo’n 17.000 euro), goedkoper dan de Dacia Spring vandaag, maar met een overheidspremie wordt dat 1.848.000 yen (zo’n 13.500 euro)!
![]() | ![]() |
De Nissan Sakura en de Mitsubishi en de eK X EV zijn dan wel enkel gemaakt voor Japan, maar zou het geen idee zijn om een gelijkaardig concept ook bij ons te introduceren? Veel mensen hebben genoeg aan 63 pk en 195 Nm als vervanging voor hun stadswagen met benzinemotor, die ongeveer evenveel kost. En voor wie zijn wagen vooral lokaal gebruikt, is ook het rijbereik geen al te grote hinderpaal. Bovendien bieden ze V2X-functionaliteit, waardoor hun batterij dienst kan doen als thuisbatterij. Het design daarentegen, dat zal ongetwijfeld minder liefhebbers vinden in Europa...
Vond je dit artikel interessant en wil je het laatste autonieuws meteen in je mailbox ontvangen? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:
In de aanloop naar een volledige elektrificatie tegen 2030 is Ford bezig om zijn operaties in Europa te herzien. In de marge van het Salon van Brussel spraken we met Jon Williams, General Manager van Ford Blue Europe.
Daarmee doen de Japanners het al voor het derde jaar op rij beter dan de Volkswagen groep.
Het is niet makkelijk om slechts 5 exemplaren te kiezen uit de vele concept cars die het merk al heeft voorgesteld. Maar deze exemplaren onderscheiden zich elk op hun eigen manier van de rest.
Een copy paste-operatie die heel wat mensen de wenkbrauwen zal doen fronsen.