
Alles begint volgend jaar met een opvolger voor de Punto, die volgens François wel een andere naam zal krijgen. Daarna zal Fiat drie jaar lang elk jaar een nieuwe crossover lanceren, waarvan er twee hun inspiratie putten uit de Centoventi Concept, die in 2019 voorgesteld werd op het Autosalon van Genève. Daarbij gaat het waarschijnlijk om Panda-achtige auto’s, waarvan één Panda genoemd zal worden en de andere vooral de Panda-spirit in zich zal dragen, met eenvoud en robuustheid.

De andere modellen zullen eerder een 500-stempel dragen, met naast de ‘gewone’ 500 ook een opvolger voor de 500 X en iets “chique en urban”. Behalve in het segment van de bestelwagens zal Fiat zich niet meer wagen aan de productie van grotere modellen.
Tesla voor het volk
Waar het zich wel helemaal op toelegt, zijn elektrische modellen. Olivier François ziet voor Fiat een rol weggelegd als “Tesla voor het volk”. Tegen 2027 moet het merk volledig elektrisch zijn en alle nieuwe modellen die het merk de komende jaren op de markt brengt zijn minimaal hybride, waarbij op een bepaald punt de overstap gemaakt wordt naar een versie met enkel batterijen. Als de kost van elektrificatie daalt, zal die switch nog voor 2027 gemaakt worden, anders is het wachten tot dat jaar voor een Fiat waarbij geen verbrandingsmotoren meer aan te pas komen.
Het laatste autonieuws op de voet volgen?
Vond je dit artikel interessant en wil je het laatste autonieuws meteen in je mailbox ontvangen? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:
Over de auteur: Henckaerts Arnaud
Of het nu een stadsautootje is, een sportwagen of een oldtimer... Arnaud heeft een zwak voor auto's met karakter. En dat mag gerust een Fiat Panda zijn van een jaar of 40 oud! Limburger in hart en nieren, dus de weg naar huis is zelden de snelste, wel de leukste.