Ferrari
De ‘Dolce Vita’ gaat door bij Ferrari, nu ook in open lucht!
Onze Oosterburen willen dat verbrandingsmotoren in combinatie met e-fuels mogelijk blijven.
De EU zit nog altijd op koers om auto’s met verbrandingsmotoren te verbieden tegen 2035, maar er is ook steeds meer tegenstand van bepaalde lidstaten, en niet van de minste. Na Italië zegt nu immers ook Duitsland dat het niet meer akkoord is met een volledig verbod… Het plan rond het verbod werd op 14 februari dan wel goedgekeurd door het Europese parlement, maar nu moet het ook nog aanvaard worden door de lidstaten zelf.
Op 7 maart zitten de 27 Europese bevoegde ministers daarover samen, maar nu zegt De Duitse minister van mobiliteit Volker Wissing dat hij het verbod niet wil steunen, tenzij er uitzonderingen komen voor auto’s met verbrandingsmotoren die rijden op CO2-neutrale brandstoffen, zoals e-fuels, waar onder andere Porsche sterk op inzet. Die stoten lokaal dan nog wel schadelijke stoffen uit, maar zijn wel klimaatneutraal omdat er CO2 uit de lucht gehaald wordt om ze te maken.
Samen met de Italiaanse njet en tegenstand van de Polen zou dat betekenen dat er niet genoeg steun is voor het verbod. Op het voorstel van Wissing is kritiek te horen, onder andere omdat het zo laat in het goedkeuringsproces van de nieuwe regelgeving komt, dat het moeilijk is om alles opnieuw aan te passen. Bovendien zijn die e-fuels misschien toch niet zo klimaatvriendelijk en belet niets auto’s met verbrandingsmotoren die na 2035 verkocht worden om ‘gewone’ fossiele brandstoffen te tanken, die op dat moment gewoon beschikbaar blijven voor bestaande auto’s. Hoe het nu verder moet, komen we volgende week te weten.
Vond je dit artikel interessant en wil je het laatste autonieuws meteen in je mailbox ontvangen? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:
Met deze nieuwe ‘R-EV’-versie van de MX-30 kondigt Mazda de terugkeer aan van de wankelmotor naar de automarkt. We lichten deze originele insteek uit in 7 cijfers.
En voor deze speciale gelegenheid kan je jezelf een verjaardagscadeau kopen in de vorm van een bouwdoos. De bestellingen worden begin april geopend.
Op 17 maart 1948 ondertekenen Anciens Établissements D’Ieteren Frères en de Volkswagen-fabriek een invoercontract voor België. Het begin van een lang en spannend avontuur... waarvan nog veel interessante hoofdstukken geschreven zullen worden!