Opel
Het model is misschien een beetje in de vergetelheid geraakt, maar de eerste exemplaren van de Opel Frontera kunnen nu als oldtimer ingeschreven worden! Een model dat weleens gewild zou kunnen worden. We leggen uit waarom.
De Elektrische Ford F150 Lightning wordt pas vanaf de lente geleverd in de Verenigde Staten. Maar toch trekt Ford nu al de productie o tot 150.000 stuks per jaar!
Wie dacht dat grote Amerikaanse pick-up trucks en elektromobiliteit niet samengaan, heeft het mis. Dat merken ze ook bij Ford, waar de vraag naar de 100% elektrische F150 Lighting loopt als een trein. Het merk heeft al 200.000 reservaties van Amerikaanse klanten voor het model. Door die grote vraag heeft Ford nu ook zijn productiecapaciteit naar boven bijgesteld, met een verdubbeling tot 150.000 stuks per jaar, nog voor de productie gestart is! Blijkbaar is het merk zelf verrast door de populariteit van het model.
![]() | ![]() |
Om die capaciteitsverhoging in zijn ‘Rouge Electric Vehicle Center’ in Dearborn (Michigan) te bewerkstelligen, spreekt Ford nu zijn toeleveranciers aan en schakelt het ook in zijn ‘Rawsonville Components Plant’ en ‘Van Dyke Electric Powertrain Center’ een versnelling hoger. Het moet daarbij vooral extra batterijcellen, houders voor die cellen en elektrische aandrijfsystemen vinden, aangezien de F150 Lighting voor de rest veel gemeen heeft met de ‘traditionele’ F150, die al decennialang de best verkochte auto is aan de andere kant van de grote plas.
De aankondiging van de productieverhoging komt er tegelijkertijd met de melding dat de eerste golf van mensen die een F150 Lightning gereserveerd hadden, deze week over kunnen gaan tot de definitieve bestelling. Benieuwd of de Amerikaanse president bovenaan de lijst staat. Wie achteraan in de rij staat van 200.000 gegadigden, zal nog even moeten wachten. De eerste leveringen vinden immers plaats in de lente. Naar Europa komt de F150 Lightning niet, tenzij misschien via parallelimport, hier is het wachten op de nieuwe Ford Ranger, die niet meteen elektrisch wordt.
Vond je dit artikel interessant en wil je het laatste autonieuws meteen in je mailbox ontvangen? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:
Het model is misschien een beetje in de vergetelheid geraakt, maar de eerste exemplaren van de Opel Frontera kunnen nu als oldtimer ingeschreven worden! Een model dat weleens gewild zou kunnen worden. We leggen uit waarom.
Van een grote SUV tot een kleine roadster, langs een vierdeurs-GT en een SUV-coupé: dit is alles wat we al weten over de toekomstige modellen van Polestar.
De vierde generatie Hyundai Tucson werd nog maar in 2021 gelanceerd, maar de SUV zou binnenkort al een facelift kunnen krijgen, zo bewijzen deze foto's van onze spionagefotografen.
Onder deze conceptcar op hoogspanning zitten waarschijnlijk enkele details verstopt van de toekomstige Nissan Micra...