Renault
De vroeger erg populaire compacte gezinswagen van Renault ondergaat binnenkort een elektrische transformatie.
Enkele weken voor zijn officiële voorstelling is de CX-60 SUV van Mazda in Duitsland betrapt door onze spionnen. Hij wijdt zowel een nieuwe groot platform met motor in de lengterichting in, als de komst van een zes-in-lijn en plug-in hybride technologie bij Mazda!
Mazda beloofde een groots offensief op wereldschaal met nieuwe SUV’s. Het eerste nieuwe model van dat offensief die ook naar Europa komt, is de CX-60, die op 8 maart officieel wordt voorgesteld.
Maar voor wie niet kan wachten tot dan, betrapten onze spionnen in Duitsland een model in de finale testfase.
De CX-60 is de eerste op het nieuwe grote platform met motoren in de lengterichting, en zou zowel met vier- als achterwielaandrijving op de markt komen.
Mazda bevestigde eerder al dat het model ook beschikbaar zou zijn met een nieuwe zescilinder-in-lijn met 48V micro hybride technologie. Ook een micro-hybride diesel zou op het programma staan.
![]() | ![]() |
En dat is niet alles: de CX-60 geeft bij Mazda ook het startschot voor de plug-in hybride technologie. De CX-60 zal in dat geval uitgerust zijn met een 2,5 liter grote viercilinder benzine die gekoppeld wordt aan een elektromotor voor een gecombineerd vermogen van meer dan 300 pk.
We herhalen ook nog eens dat de vijfzits CX-60 in de Europese catalogus van Mazda het gezelschap zal krijgen van een nieuwe, imposante CX-80. Die heeft plaats voor een derde zetelrij, waarmee hij tot 7 plaatsen kan bieden.
Ben jij op zoek naar een Mazda? Kies uit meer dan 30.000 wagens op VROOM.be. Nieuw én tweedehands! Ontdek onze laatste Mazda-zoekertjes nu hier:
De vroeger erg populaire compacte gezinswagen van Renault ondergaat binnenkort een elektrische transformatie.
In plaats van een ‘echte’ camper te moeten kopen, kan je ook tijdelijk de nodige accessoires in een op maat gemaakte module voor je auto aanschaffen. Zoals met de QUQUQ Busbox-4, speciaal gemaakt voor de meest lifestylegeoriënteerde EV van het moment: de VW ID. Buzz!
De nieuwe Demon levert maar liefst 1.025 pk en kan dankzij speciale slicks de 100 km/u in minder dan 2 seconden bereiken!
Polestar brengt opnieuw een gelimiteerde BST Edition-sportversie uit van zijn elektrische berline Polestar 2, die onlangs een facelift kreeg.