all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

1/5

Ford wil het leven van jongeren redden

Misschien vind je ons een oude zaag, maar het is een feit: jongeren tussen 18 en 24 jaar zijn vaker betrokken bij ongevallen. Het risico op een dodelijk ongeval is zelfs twee keer zo hoog voor deze groep. Maar er kan iets aan gedaan worden.

Geschreven door François Piette

14 Januari 2025

Advertentie

Daarom startte Ford het initiatief Driving Skills for Life. Dat werd een tiental jaar geleden gelanceerd in de Verenigde Staten en wordt nu ook uitgerold in de rest van de wereld. Het programma ontving al 100.000 jongeren voor een praktische opleiding en 500.000 voor een opleiding online.

Oorzaak van gevaar

Te snel en onaandachtig rijden zijn de voornaamste oorzaken van gevaar. Bezig zijn met drinken, eten of telefoneren tijdens het rijden; deze jongeren lopen grote risico’s. Een bekend verhaal, maar het klopt nog altijd.

Praktisch

Het programma van Ford wil jongeren sensibiliseren over de gevaren op de weg. In samenwerking met het Belgisch Instituut voor Verkeersveiligheid (BIVV), Touring en VAB stelt Ford voor dit programma zijn testpistes in Lommel ter beschikking. Er zijn twee data gepland: het weekend van 23 en 24 augustus voor de Nederlandstaligen (er zijn nog een tiental plaatsen) en dat van 18 en 19 oktober voor de Franstaligen.

Om je in te schrijven, klik hier.

François
							Piette

François Piette

Foto’s: Manufacturer

Advertentie