of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/2

Prestigieus Brits merk beleeft comeback met 700 pk

Het merk Jensen herrijst uit zijn as. En hoe. Jensen werd in 1934 geboren en produceerde enkele mooie GT’s aangedreven door krachtige V8-motoren tot 1976. Sindsdien klopt het hart niet meer, enkele reanimatiepogingen ten spijt.

Geschreven door François Piette

17 Mei 2024

Advertentie

Enkele jaren geleden was Jensen even terug met een Interceptor uit de jaren zeventig, maar aangepast aan onze tijd en uitgerust met een V8 van Corvette. Deze keer werden de zaken serieuzer aangepakt. Het merk kondigt een volledig nieuw model aan met een retrogeest. Het model is nog in voorbereiding en neemt geleidelijk vorm aan. Volgend jaar komt het normaliter op de markt.

Alleen de stijl en de sfeer zijn retro. Voor een prijs van 500.000 euro – zelfs voor een prestigieuze GT een aardig bedrag – wil Jensen een geslaagde auto aanbieden die je volledig kunt personaliseren en de ervaring biedt van een traditioneel merk.  Klinkt veelbelovend. Voor de motor keert Jensen terug naar een oude liefde, een V8 van General Motors met compressor, die bijna 700 pk levert. Er is keuze tussen een handgeschakelde of automatische transmissie, telkens met zes versnellingen.

François
							Piette

François Piette

Advertentie