ou


Pas encore de compte

La quotidienne

Les dernières infos de l'actualité automobile

L’hebdomadaire

Une sélection du meilleur de l'actualité automobile


Ce compte existe déjà

230 km/u op zijn grasmachine

Een nieuw record voor deze Britse ingenieur met stalen zenuwen!

Écrit par Pierre-Benoit Sepulchre

13 Octobre 2021

Publicité

De Brit Tony Edwards, een gepensioneerd HVAC-ingenieur, ging een geschifte uitdaging aan: een grasmachine bouwen die 230 km/u haalt, om daarmee van het bestaande wereldrecord te breken.  

De man deed zijn ding op basis van een echte zitmaaier en verbouwde die helemaal om er een competitiebeest van te maken. Het kostte hem iets meer dan € 28.000, die vooral gingen naar de aankoop van een nieuwe 1.300 cc Suzuki motorfietsmotor, een voorwielophanging en een ombouwkit voor trikes. Honderden uren werk kostte het, maar het leverde hem wel het wereldrecord op. Op de landingsbaan van de Britse luchthaven van Elvington haalde Edwards 230 km/u, 16 km/u meer dan het vorige wereldrecord. Honda is met zijn Mean Mower V2 nog altijd de absolute recordhouder (242,99 km/u), maar dat record werd niet door een onafhankelijke partij gehomologeerd. 

Leuk weetje: om ervoor te zorgen dat zijn prestatie aanvaard zou worden door het Guinness Book of Records, moest Tony Edwards bewijzen dat zijn grasmaaier wel degelijk werkt!


?


Pierre-Benoit
							Sepulchre

Pierre-Benoit Sepulchre

Photos: YouTube

Publicité