Na een eerste teaserbeeld van zijn silhouet geeft Škoda nu de eerste visuele details vrij van zijn Vision O-concept in een korte video. Een concept dat vooruitblikt op de eerste elektrische break van het merk, die officieel voorgesteld wordt op het autosalon van München.
We weten inmiddels iets meer over de lijnen van het toekomstige elektrische breakconcept van Škoda. Helaas nog steeds niet veel… Eén ding is wel duidelijk: het merk heeft bijzondere aandacht besteed aan de aerodynamica van de Vision O, vooral achteraan. Boven de fijne achterlichtsignatuur in de vorm van een “T” koos de Tsjechische constructeur namelijk voor een sterk aflopende kofferklep, afgewerkt met een dakspoiler. Een designtrek die we meestal zien bij shooting brakes.

"Vision O is extreem praktisch voor dagelijks gebruik"
De video die Škoda publiceerde, wordt begeleid door een commentaar van designverantwoordelijke Oliver Stefani: “Met de Vision O blijven we ons ‘Modern Solid’-design verder ontwikkelen, waarbij we het emotionele karakter versterken en onze merkidentiteit verder verfijnen. Dit nieuwe designconcept benadrukt ook onze inzet om grenzen te verleggen en continu te innoveren binnen autodesign. De strakke lijnen leggen de nadruk op eenvoud en tonen aan dat we trouw blijven aan de kernwaarden van ons merk. Vision O is extreem praktisch voor dagelijks gebruik en zit vol verrassende, doordachte details.”
Een voorproefje van de elektrische Škoda Octavia Combi
Škoda laat ook weten dat het Vision O-concept “onderscheidende lijnen” zal krijgen. Wat dat precies inhoudt blijft voorlopig vaag, maar ondanks dat het model zich nog steeds in de schaduw houdt, is duidelijk te zien dat het om een Škoda gaat. Alleen zal het nog even duren voor de Vision O écht uit de schaduw treedt. De officiële onthulling van het Tsjechische concept vindt pas plaats op 8 september tijdens de IAA van München… Pas dan krijgen we eindelijk een idee van hoe de toekomstige elektrische Octavia Combi eruit zou kunnen zien!