BMW zet zwaar in op zijn nieuwe elektrische architectuur, de 'Neue Klasse'. De eerste wagen die er gebruik van maakt, de SUV iX3, is meteen een commercieel schot in de roos. Duizenden bestellingen werden al geregistreerd in België bij de lancering. En dat terwijl hij zijn carrière begon als exclusieve vierwielaandrijver, de xDrive 50 voor minstens 69.900 euro. Zoals beloofd maakt BMW zijn 800-volt elektrische SUV nu toegankelijker met de toevoeging van de iX3 40-variant, in achterwielaandrijving, in de configurator.


61.950 euro
De basisprijs van de iX3 zakt zo met bijna 8.000 euro, tot onder de grens van 62.000 euro. Dat maakt hem ook interessanter voor bedrijfswagenrijders van wie het leasebedrag van de xDrive 50 net iets te hoog lag voor hun categorie! Het goede nieuws: voor die prijs houdt de iX3 heel wat troeven bij. Deze 40-versie is namelijk ook helemaal niet mis!
320 pk en 637 km WLTP
Ter herinnering: hij behoudt uiteraard de moderne 800-volt architectuur van zijn grote broer. Waardoor je hier nog altijd kunt genieten van een pieklaadvermogen van 300 kW (tegenover 400 kW op de iX3 50). De batterij van de 40-versie heeft bovendien een netto bruikbare capaciteit van 82,6 kWh (tegenover 108,7 kWh voor de 50). Goed voor 637 km WLTP autonomie. Qua vermogen ontwikkelt de achterste motor 235 kW (320 pk) en een maximumkoppel van 500 Nm. De Duitse SUV sprint nog altijd naar 100 km/h in minder dan 6 seconden (5,9 s, om precies te zijn) en haalt een topsnelheid van 200 km/h. Geen belachelijke cijfers, dat zeiden we je al!

iX3 40 M Sport
Kiezen voor deze nieuwe instapmotor verlaagt ook de drempel naar de stijlvollere M Sport- en M Sport Pack Pro-uitvoeringen. De BMW iX3 40 M Sport start immers vanaf 65.820 euro. De topversie iX3 40 M Sport Pack Pro met volledige uitrusting kost 68.570 euro. Daarmee kom je nog altijd onder de instapprijs van de iX3 xDrive 50. Je hebt dan de keuze, bij nagenoeg dezelfde prijs, tussen de sportieve look… of de sportieve prestaties. Want de xDrive-versie, met zijn twee elektromotoren, ontwikkelt tot 469 pk en 645 Nm koppel. Goed voor een 0-100 km/h in 4,9 s, als je toch liever wat meer power hebt… De keuze is aan jou.














