
Dat het Zweedse Polestar de autosector wil vernieuwen met een aparte aanpak, dat is geen geheim. Dat uit zich onder andere in een meteen herkenbaar design, een interieur met originele en duurzame materialen en ook in een innovatieve commerciële aanpak. Wat dat laatste betreft, heeft het merk zopas zijn eerste ‘Snow Space’ geopend in de Finse stad Rovaniemi. Een eigentijdse showroom die inspiratie put uit het typisch minimalistische Scandinavische design, en die bestaat uit een gigantische witte kubus met een hoogte van 12 meter!
Deze ‘Snow Space’ is het tweede verkooppunt van Polestar in Finland en één van de 130 showrooms van het merk wereldwijd. Sinds 10 januari staan er in de bijzondere kubus twee exemplaren van de Polestar 2 en een reeks accessoires en onderdelen van het model.

Beton? Neen bedankt!
Op de foto’s kan je zien dat de ‘Snow Space’ geen alledaags bouwwerk is. Het gebouw, zonder bakstenen en glaspartijen, is een ontwerp van de designers van Polestar, uitgevoerd door het Finse bedrijf ‘Frozen Innovation’, dat gespecialiseerd is in bouwwerken uit sneeuw en ijs. De witte kleur van deze tijdelijke constructie is kenmerkend voor de identiteit van het merk, dat puurheid en minimalisme hoog in het vaandel draagt.
Voor dit project was niet minder dan 3.000 m³ sneeuw nodig, afkomstig van een plaatselijk skigebied. Om ‘de cirkel rond te maken’ keert de sneeuw trouwens terug naar het skigebied eens de tijdelijke showroom gesloten wordt, in februari. Kwestie van innovatieve en meer milieuvriendelijke bouwtechnieken aan te moedigen en te promoten, in overeenstemming met de disruptieve visie van de Scandinavische autobouwer.
Het laatste autonieuws op de voet volgen?
Vond je dit artikel interessant en wil je het laatste autonieuws meteen in je mailbox ontvangen? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:
Over de auteur: Sepulchre Pierre-Benoit
Auto’s, herenmode, reizen of gadgets: Pierre-Benoît Sepulchre schrijft voor de lifestylerubriek van verschillende Belgische magazines, en sinds 2013 voor Vroom.
Als stadsjongen heeft hij interesse in nieuwe mobiliteit, maar hij zegt ook geen ‘nee’ tegen een mooie vintage coupé.