Deze Peugeot reed meer dan een miljoen kilometer!

Het minste wat je kan zeggen is dat Fabrice en zijn 307 SW HDi samen een lange weg afgelegd hebben...

  • Vanhouche  Sébastien Vanhouche Sébastien
  • 30 mei 2022
  • Straf

Fabrice en zijn Peugeot 307 SW legden een miljoen kilometer af! Hoewel dit niet de auto is met de hoogste kilometerstand die we bij VROOM.be ooit gezien hebben, dwingt deze prestatie toch respect af. Vooral omdat Peugeot blijkbaar zelf niet had verwacht dat één van zijn auto's zo'n afstand zou kunnen afleggen. Het dashboard stopte immers bij 999.999 km, het is gewoon niet ontworpen om een miljoen te tonen...

Het geheim van zo'n lange levensduur is niet erg ingewikkeld... 

Fabrice en zijn Française hadden 16 jaar nodig om het equivalent van 25 ritten rond de aarde te voltooien! Het geheim van zo'n lange levensduur? Nauwgezet en regelmatig onderhoud volgens de eigenaar. De 307 rolde van de band op 16 juni 2006 en legde sindsdien meer dan 60.000 km per jaar af, meer dan 5.000 km per maand!

Wat wordt zijn volgende auto?

Toen hij hem kocht, koos Fabrice voor een 1.6 HDi, wat logisch is gezien de afstanden die hij aflegt. In 16 jaar is de motor nooit vervangen, zelfs de turbo niet! Anderzijds hebben een aantal onderdelen wel de geest gegeven, met name de versnellingsbak die ooit vervangen moest worden. Maar hoewel er bij de laatste technische controle nog geen opmerkingen waren, denkt de veelrijder toch dat zijn Peugeot aan het eind van zijn leven is: "Ik was bang dat hij het in de laatste 300 kilometer zou begeven... ik denk dat hij bijna op is". Maar waardoor zal Fabrice hem vervangen, een nieuwe 308 SW diesel?

Op zoek naar een nieuwe wagen?

Ben jij op zoek naar een Peugeot? Kies uit meer dan 30.000 wagens op VROOM.be. Nieuw én tweedehands! Ontdek onze laatste Peugeot-zoekertjes nu hier:

Meer lezen over:

Vanhouche  Sébastien
Over de auteur: Vanhouche Sébastien Sébastien is altijd al gebeten geweest door de autowereld in de breedste betekenis van het woord. Hij is echt in alles geïnteresseerd, van kleine oldtimers met verbrandingsmotor tot moderne elektrische mastodonten. Hij heeft echter wel een zwak voor snelle maar discrete auto’s. Er gaat niets boven een break die barst van het vermogen voor discreet rijplezier.

Aanbevolen nieuws voor jou

Meer nieuws
Dodge Challenger SRT Demon 170: de ultieme musclecar

Dodge Challenger SRT Demon 170: de ultieme musclecar

De nieuwe Demon levert maar liefst 1.025 pk en kan dankzij speciale slicks de 100 km/u in minder dan 2 seconden bereiken!

Scoop: Renault Scénic E-Tech, de elektrische renaissance

Scoop: Renault Scénic E-Tech, de elektrische renaissance

De vroeger erg populaire compacte gezinswagen van Renault ondergaat binnenkort een elektrische transformatie.

Polestar 2 BST Edition 230: exclusief bisnummer

Polestar 2 BST Edition 230: exclusief bisnummer

Polestar brengt opnieuw een gelimiteerde BST Edition-sportversie uit van zijn elektrische berline Polestar 2, die onlangs een facelift kreeg.

Reportage: QUQUQ, een campervan in pakketvorm!

Reportage: QUQUQ, een campervan in pakketvorm!

In plaats van een ‘echte’ camper te moeten kopen, kan je ook tijdelijk de nodige accessoires in een op maat gemaakte module voor je auto aanschaffen. Zoals met de QUQUQ Busbox-4, speciaal gemaakt voor de meest lifestylegeoriënteerde EV van het moment: de VW ID. Buzz!

Aanbevolen nieuwe auto's voor jou

Meer nieuwe auto's

Benzine, Automaat

€ 25.961
2021
10 km

Benzine, Automaat

€ 40.950
2021
4 km

Benzine, Automaat

€ 34.950
2021
4 km

Benzine, Manueel

€ 23.748

Aanbevolen tweedehands auto's voor jou

Meer tweedehands auto's

Benzine, Automaat

€ 28.995
2011
65.000 km

Benzine, Automaat

€ 23.500
2020
30.212 km

Benzine, Automaat

€ 23.999
2018
24.489 km
€ 56.181
2021
1.500 km