Renault
De Renault 5 E-Tech wordt op 26 februari voorgesteld met een autonomie van 400 km en een batterij van 52 kWh. Een kleiner pakket van 40 kWh moet later een vanafprijs van 25.000 euro mogelijk maken.
Zoals beloofd maakt Mercedes een elektrische afgeleide van zijn V-Klasse. De EQV is een shuttlebus die acht passagiers tot 405 kilometer ver kan brengen tussen twee laadbeurten.
Op het salon van Genève toonde Mercedes de gefacelifte versie van zijn V-Klasse en beloofde het ook een elektrische variant. Dit is nu de definitieve versie, de EQV. De elektrische minibus zal over enkele dagen op het salon van Frankfurt worden getoond.
Een lithium-ionbatterij met een capaciteit van 100 kWh, waarvan 90 kWh bruikbaar is, zorgt volgens Mercedes in afwachting van de officiële homologatie voor een rijbereik van 405 kilometer.
De batterij aan een wallbox opladen met de geïntegreerde lader van 11 kW duurt een tiental uur, zo zegt Mercedes. Ook snelladen is mogelijk, zodat je op minder dan 45 minuten tijd tot 80 procent kunt bijladen.
De dieselmotoren van de V-Klasse maken plaats voor een elektromotor. Die drijft de voorwielen aan en is goed voor 150 kW (204 pk) en 362 Nm. Acceleratiecijfers geeft Mercedes niet op, maar de topsnelheid van de EQV ligt vast op 160 km/u. Peddels aan het stuur laten je de intensiteit van de remenergierecuperatie instellen.
De EQV krijgt twee verschillende formaten van wielbasis: 3,20 meter en 3,43 meter. De totale lengte bedraagt dan ofwel 5,14 meter of 5,37 meter. Er zijn verschillende zetelconfiguraties mogelijk om het aantal plaatsen te variëren van zes tot acht.
De Renault 5 E-Tech wordt op 26 februari voorgesteld met een autonomie van 400 km en een batterij van 52 kWh. Een kleiner pakket van 40 kWh moet later een vanafprijs van 25.000 euro mogelijk maken.
Een Zwitserse Peugeot-dealer heeft de 208 uitgebracht die we allemaal willen: de 208 Rallye, als eerbetoon aan de 205 en 106 Rallye van weleer. Alleen ontbreekt er nog een stap of twee.
De eerste Cybertrucks zijn eindelijk van de band gerold in de Gigafactory in Texas en aan klanten overhandigd! Een elektrische pick-up die veel van de beloften van 4 jaar geleden nakomt, maar niet allemaal...
De snelladers van Lotus halen een laadvermogen tot 450 kW!