Peugeot
Een Zwitserse Peugeot-dealer heeft de 208 uitgebracht die we allemaal willen: de 208 Rallye, als eerbetoon aan de 205 en 106 Rallye van weleer. Alleen ontbreekt er nog een stap of twee.
Dat heeft Alfa-topman Jean-Philippe Imparato bevestigd aan Automotive News.
Gisteren hadden we het al over de toekomstplannen van Fiat, vandaag is het de beurt aan één van de andere Italiaanse merken uit de Stellantis-stal, Alfa Romeo. Jean-Philippe Imparato, de CEO van het merk, heeft bij Automotive News immers meer verteld over de toekomst van autobouwer. Zo komt er in 2027 een luxueuze SUV boven de Stelvio, die het moet opnemen tegen de grotere Duitse premium SUV’s. En hij wordt 100% elektrisch, want vanaf 2025 krijgt elk model van het merk met het ‘cuore sportivo’ een pacemaker onder de kap.
En dat geldt dus ook voor de opvolger van de Giulia, die waarschijnlijk opnieuw een berline-koetswerk krijgt, of toch minder hoog op zijn poten zal staan dan een traditionele SUV. Volgens Imparato moet Alfa Romeo immers niet een merk van enkel SUV’s worden. Goed nieuws voor de meer traditionele liefhebbers van de autobouwer uit Milaan. Over een sportieve coupé, ooit het handelsmerk van Alfa Romeo, werd met geen woord gerept.
Maar uiteraard is er ook SUV-nieuws. Terwijl het nog wachten is op de marktlancering van de Tonale, die we al in avant-première konden ontdekken, komt er in 2024 een nog compactere SUV die de eerste 100% elektrische Alfa Romeo moet worden. Toch zou hij eerst ook met geëlektrificeerde verbrandingsmotoren op de markt komen, kwestie van de overgang wat makkelijker te doen verteren.
Ben jij op zoek naar een Alfa Romeo? Kies uit meer dan 30.000 wagens op VROOM.be. Nieuw én tweedehands! Ontdek onze laatste Alfa Romeo-zoekertjes nu hier:
Een Zwitserse Peugeot-dealer heeft de 208 uitgebracht die we allemaal willen: de 208 Rallye, als eerbetoon aan de 205 en 106 Rallye van weleer. Alleen ontbreekt er nog een stap of twee.
De eerste Cybertrucks zijn eindelijk van de band gerold in de Gigafactory in Texas en aan klanten overhandigd! Een elektrische pick-up die veel van de beloften van 4 jaar geleden nakomt, maar niet allemaal...
De snelladers van Lotus halen een laadvermogen tot 450 kW!
De Renault 5 E-Tech wordt op 26 februari voorgesteld met een autonomie van 400 km en een batterij van 52 kWh. Een kleiner pakket van 40 kWh moet later een vanafprijs van 25.000 euro mogelijk maken.