Opel
Het model is misschien een beetje in de vergetelheid geraakt, maar de eerste exemplaren van de Opel Frontera kunnen nu als oldtimer ingeschreven worden! Een model dat weleens gewild zou kunnen worden. We leggen uit waarom.
Florian Huettl, de baas van Opel, heeft bevestigd dat er een "betaalbare" elektrische wagen naar het gamma van het Duitse merk komt, maar nog niet meteen.
Elektrische wagens zouden binnenkort weleens betaalbaar kunnen worden. Toch als we de grens van 25.000 euro als betaalbaar beschouwen, maar dat is een andere discussie. Na Renault, Volkswagen, Skoda, Cupra, Fiat en Citroën is het nu aan Opel om te bevestigen dat er een elektrische wagen voor minder dan 25.000 euro in het gamma zal verschijnen. Dit nieuwe model zou dan ook op hetzelfde platform als de modellen van Fiat en Citroën gebouwd worden.
Deze aankondiging van Florian Huettl, de baas van het merk met de Blitz, op het autosalon van München komt dan ook niet echt als een verrassing. De Stellantis-groep is inderdaad bezig met de ontwikkeling van een volledig nieuw platform dat gericht is op dit segment van 'goedkope' elektrische wagens. Een platform dat als eerste te vinden zal zijn onder de toekomstige Citroën ë-C3, vervolgens onder de elektrische Fiat met Panda-DNA, alvorens het uiteindelijk in handen van Opel zal belanden.
En hoewel Opel nu al de komst van een elektrisch model voor minder dan 25.000 euro heeft bevestigd, komt dat model helaas nog niet meteen naar het gamma van het merk. Het Duitse model moet namelijk wachten op de lancering van de Franse en Italiaanse stadswagens. En hoewel de inzending van Citroën nog dit jaar wordt voorgesteld voor een lancering begin 2024, komt de elektrische Fiat pas in juli 2024. Met andere woorden: de Opel komt waarschijnlijk pas in 2025 op de markt, of misschien wel later...
Vond je dit artikel interessant en wil je het laatste autonieuws meteen in je mailbox ontvangen? Schrijf je – net als meer dan 300.000 autoliefhebbers – nu gratis in via e-mail:
Het model is misschien een beetje in de vergetelheid geraakt, maar de eerste exemplaren van de Opel Frontera kunnen nu als oldtimer ingeschreven worden! Een model dat weleens gewild zou kunnen worden. We leggen uit waarom.
Van een grote SUV tot een kleine roadster, langs een vierdeurs-GT en een SUV-coupé: dit is alles wat we al weten over de toekomstige modellen van Polestar.
De elektrische EQ-familie van Mercedes telt tegenwoordig een breed scala aan modellen voor alle behoeften. Laten we de verschillende leden van deze familie eens overlopen.
Het model krijgt een nieuwe, meer efficiënte batterij en elektromotor.