Volkswagen
Het ID. Buzz-gamma wordt uitgebreid met een lange versie die tot 7 inzittenden kan vervoeren, maar ook met een niet eerder verkrijgbare batterij en motor, naast een aantal andere nieuwigheden!
730 miljard yen, of zo’n 5,2 miljard euro om precies te zijn. Maar dat geld komt niet naar Europa…
Toyota heeft lang de boot van de elektromobiliteit afgehouden en zich grotendeels geconcentreerd op hybrides. Maar met de elektrische bZ4X SUV zet de Japanse autobouwer nu toch zijn eerste stappen in de wereld van de 100% elektrische auto’s, met een stevig elektrisch offensief dat volgt de komende jaren. En daar zijn natuurlijk ook batterijen voor nodig.
Daarom investeert Toyota fors om zijn eigen productiecapaciteit voor batterijen te verhogen. Batterijen bij andere producenten inkopen, houdt immers risico’s in, zoals afhankelijkheid van beschikbaarheid, beperkte productieflexibiliteit en veranderende prijzen. Daarom investeert het nu zo’n 5,2 miljard euro in eigen batterijfabrieken, om zo te komen tot een productiecapaciteit van 40 GWh.
Dat geld komt niet naar Europa, maar wordt geïnvesteerd in eigen land en in de Verenigde Staten. Zo’n 2,85 miljard gaat naar de opschaling van de bestaande installaties van Prime Planet Energy & Solutions Co in het Japanse Himeji, een joint venture van Toyota (51%) en Panasonic (49%). Het overige geld gaat naar de bouw van een nieuwe batterijfabriek in de Amerikaanse staat North-Carolina (foto). Toyota hoopt dat de investeringen tussen 2024 en 2026 hun vruchten beginnen af te werpen.
Ben jij op zoek naar een Toyota? Kies uit meer dan 30.000 wagens op VROOM.be. Nieuw én tweedehands! Ontdek onze laatste Toyota-zoekertjes nu hier:
Het ID. Buzz-gamma wordt uitgebreid met een lange versie die tot 7 inzittenden kan vervoeren, maar ook met een niet eerder verkrijgbare batterij en motor, naast een aantal andere nieuwigheden!
En er is ook een nieuwe visuele identiteit.
Terwijl onze spionnen de berline ‘in zijn eentje’ konden fotograferen in de Oostenrijkse Alpen, was de Combi breakuitvoering er niet alleen...
Wij nodigen je graag uit voor een unieke, avontuurlijke dag met de nieuwe Ford Ranger en Ford Bronco!