of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/8

5,7 miljoen euro voor Ferrari uit 1966

Twaalf exemplaren, een originele motor, een uitstekende staat en een betoverende lijn. Deze Ferrari 275 GTB/C is veel waard, ondanks een eerder mager palmares in de autosport.

Geschreven door François Piette

19 Mei 2024

Advertentie

De verkoop van RM Auctions dit weekend in Monaco was bijzonder vruchtbaar, met een opbrengst van maar liefst 41 miljoen euro. De ster was deze Ferrari 275 GTB/C, een model bestemd voor races met een koetswerk volledig uit aluminium en motor met droog carter. Dit is het negende exemplaar uit een reeks van twaalf. Pas sinds de derde eigenaar werd de auto ingezet om te racen in enkele regionale wedstrijden.

De laatste jaren deed deze schoonheid aan Maranello mee in historische wedstrijden, waar hij de liefhebbers wist te bekoren met het opwindende geluid van zijn 3,3 V12.

François
							Piette

François Piette

Foto’s: Tom Wood

Advertentie