of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/2

Ook Toyota wil een elektrische SUV lanceren

<span>Hij wijdt een nieuw modulair platform in bij Toyota dat voor elektromobiliteit bestemd is. En hij is al klaar om in productie te gaan.</span>

Geschreven door Jean-Francois Christiaens

7 December 2020

Advertentie

20201207092558toyotasuvbev.jpg

Terwijl Toyota zonder dralen de rol van pionier in de wereld van hybridisering en waterstofaandrijving op zich heeft genomen, koos het voor een meer afwachtende houding tegenover de elektrische aandrijving met batterij. Nu markt geleidelijk aan tot rijping komt, lijkt de Japanse reus toch klaar om zijn pionnen naar voren te schuiven op dit schaakbord.

Natuurlijk biedt Toyota binnenkort al elektrische modellen aan via zijn samenwerking met de PSA-groep op het vlak van bedrijfsvoertuigen en bestelbreaks. Maar deze keer gaat het om een eigen elektrisch model en niet om een voertuig met een ander merklogo.

20201207092559toyotasuvbev.jpg

Dit toekomstige model krijgt de vorm van een SUV, zo meldt Toyota, en wijdt het nieuwe modulaire elektrische platform e-TNGA in. Dat is het equivalent het MEB van de Volkswagengroep of het E-GMP dat de Hyundaigroep recent voorstelde.

Voorlopig verklapt Toyota enkel dat dit platform zowel voor-, achter- als vierwielaandrijving mogelijk maakt, en dat het met een brede waaier aan vermogens en batterijcapaciteiten compatibel is.

Maar dat is niet alles: Toyota vertelt ons dat deze eerste elektrische SUV al klaar is om in Japan in productie te gaan. Toch wordt hij pas “de komende maanden” officieel voorgesteld.
Jean-Francois
							Christiaens

Jean-Francois Christiaens

Advertentie