all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

{"fr":"Porsche 911 classique gris mat, roues sport, stationnée devant un mur blanc.","nl":"Matgrijze klassieke Porsche 911 met sportwielen voor een witte muur geparkeerd."}
{"fr":"Voiture classique Porsche sur route de campagne au crépuscule, arrière unique éclairé.","nl":"Klassieke Porsche op plattelandsweg bij schemering, unieke verlichte achterkant."}
1/7

Ruf Ehra: indirect eerbetoon aan de legendarische Yellowbird

De nieuwe Ruf Ehra dankt zijn naam aan het testcircuit van Ehra-Lessien, waar de legendarische Yellowbird in 1987 een snelheidsrecord vestigde.

Geschreven door Sébastien Vanhouche

24 Augustus 2026

Advertentie

Nee, dit is geen restomod en al helemaal geen Porsche. De Ruf Ehra mag dan als twee druppels water op een 911 lijken, hij is volledig door Ruf zelf ontwikkeld. Zo rust hij op een specifieke koolstofvezel monocoque en is ook zijn koetswerk op maat gemaakt uit hetzelfde lichte en stijve materiaal. Het resultaat is een gewicht van slechts 1.325 kg. En hoewel er achterin eveneens een zescilinder boxermotor ligt, is ook die niet afkomstig uit Zuffenhausen.

Klassieke Porsche op plattelandsweg bij schemering, unieke verlichte achterkant. Zilveren RUF-auto op geplaveide weg, achteraanzicht met opvallende achterlichten. Zilveren RUF auto geparkeerd voor RUF Automobile GmbH showroom, sportief en stijlvol ontwerp.
Advertentie

3,6-liter biturbo flat-six met 478 kW (650 pk) en 340 km/u

De Ruf Ehra wordt aangedreven door een zelf ontwikkelde 3,6-liter biturbo flat-six met 478 kW (650 pk) en 900 Nm. Die is gekoppeld aan een handgeschakelde zevenbak en variabele vierwielaandrijving. De aandrijving kan daarbij volledig naar de achterwielen worden gestuurd of over de vier wielen worden verdeeld.

 

Van 0 naar 100 km/u lukt in 3,3 seconden, terwijl de topsnelheid 340 km/u bedraagt. Dat laatste cijfer is geen toeval: het is een rechtstreekse verwijzing naar zijn illustere voorganger, de Yellowbird.

Luxeautointerieur met leren versnellingspook, touchscreen en bedieningselementen. Hoge-prestatiemotor van Ruf met mechanische details, in motorruimte van een auto. Vintage Porsche interieur, gevlochten bruin leer, elegant ontwerp, hoogwaardige afwerking.
Advertentie

Een eerbetoon aan Ehra-Lessien en de Yellowbird

De naam van dit model komt van het legendarische testcircuit Ehra-Lessien. Daar haalde voormalig Formule 1-wereldkampioen Phil Hill in 1987 achter het stuur van de beroemde Ruf CTR ‘Yellowbird’ een snelheid van 339,8 km/u, afgerond 340 km/u. Daarmee was hij tijdens de beroemde World’s Fastest Cars-test van Road & Track de snelste van het hele gezelschap en nestelde Ruf zich definitief tussen de grote sportwagenconstructeurs.

 

De fabrikant geeft aan dat de Ehra nu al kan worden besteld. Een prijs maakt de Duitse constructeur voorlopig niet bekend. Wel spreekt Ruf over een beperkte productie, zonder te zeggen hoeveel exemplaren er precies zullen worden gebouwd. Gezien de beperkte productiecapaciteit van het merk en het exclusieve karakter van de Ehra hoeven we in elk geval niet op een zacht prijskaartje te rekenen.

Sébastien
							Vanhouche

Sébastien Vanhouche

Advertentie