all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

{"fr":"","nl":""}
{"fr":"Voiture noire Ford Mustang sur circuit Nürburgring, virage serré à grande vitesse.","nl":"Zwarte Ford Mustang op Nürburgring, scherpe bocht op hoge snelheid."}
1/10

Ford Mustang GTD heeft zijn doel bereikt!

De Ford Mustang GTD heeft een rondetijd neergezet van 6:57.685 minuten op de Nürburgring, waarmee het de snelste Amerikaanse auto ooit is op het Duitse circuit!

Geschreven door Sébastien Vanhouche

11 December 2024

Advertentie

De Ford Mustang GTD heeft het gedaan! Met een tijd van 6:57.685 minuten rondde hij de 20,832 km en 73 bochten van de Groene Hel in minder dan 7 minuten.

De Ford Mustang GTD heeft zijn Europese tournee in stijl afgesloten! Na een bezoek aan de 24 uur van Le Mans, Spa en Goodwood, landde de auto uiteindelijk op de Nürburgring waar hij zijn indrukwekkende rondetijd neerzette. Met een tijd van 6:57.685 minuten versloeg hij de Porsche 911 GT3 en diens 6:59.93 minuten. Daarmee werd de Mustang GTD bovendien de snelste Amerikaanse productiewagen op dit legendarische Duitse circuit. En dat is geen toeval, want de auto heeft heel wat te bieden.

Een V8 met meer dan 800 pk en nog veel meer!

Onder de motorkap van de Mustang GTD ligt een Predator 5,2 liter-V8 met een enorme supercharger. Deze motor is de krachtigste die Ford ooit heeft gebouwd! Hij levert dan ook meer dan 800 pk. Maar dat is niet het enige waarmee deze Amerikaan de Nürburgring in minder dan 7 minuten wist te overwinnen. Hij profiteerde ook van extra brede semi-slick banden, koolstofkeramische remmen, een hydraulische adaptieve ophanging van Multimatic en een gigantische achtervleugel met DRS-functie!

Zwarte Ford Mustang GTD op groene racebaan, achteraanzicht met grote spoiler. Details van de achterspoiler en achterlichten van een moderne Ford Mustang in een garage. Detail van de grille van een GTD-auto met gouden Nürburgring-logo. Digitale werkplaatsklok in een autogarage. Digitale stopwatch in hand, toont meerdere vastgelegde tijden op het scherm.
Advertentie

“Er is nog veel tijd te winnen met de Mustang GTD”

Om de prestatie van de Mustang GTD te vieren, heeft Ford zelfs een korte film geproduceerd en gedeeld op sociale media. Maar dit zal waarschijnlijk niet de laatste keer zijn dat het merk met de blauwe ovaal zijn bolide naar het Duitse circuit stuurt. Jim Farley, CEO van Ford, verklaarde: “We zijn trots dat we de eerste Amerikaanse autofabrikant zijn die een auto aanbiedt die de Nürburgring in minder dan zeven minuten kan voltooien, maar we zijn nog niet voldaan. We weten dat er nog veel tijd te winnen valt met de Mustang GTD. We komen terug.”

 

Sébastien
							Vanhouche

Sébastien Vanhouche

Advertentie

Koop een Ford Mustang of vergelijkbare auto

Ford

Mustang

45 900 €

2020

16 510 km

Benzine

450 pk

Automaat

279 g/km

date

Hasselt motor NV de Schaetzen (ford)

Hasselt

date

Car-Pass

Ford

Mustang

41 980 €

Prijs Prijs

2020

20 349 km

Benzine

449 pk

Manueel

269 g/km

date

Ford Rousseau Tournai - Mouscron

Tournai

date

Car-Pass

Ford

Mustang

27 900 €

Nieuw Nieuw

2016

88 710 km

Benzine

317 pk

Manueel

179 g/km

date

Hasselt motor NV de Schaetzen (ford)

Hasselt

date

Car-Pass

Ford

Mustang

29 900 €

2017

87 201 km

Benzine

317 pk

Automaat

Tweedehands

date

Luxmotor Munsbach

Munsbach

date

-

Ford Approved

Ford

Mustang

25 000 €

2005

10 060 km

Benzine

211 pk

Manueel

Tweedehands

date

Hasselt motor NV de Schaetzen (ford)

Hasselt

date

-

Ford

Mustang

138 450 €

2021

6 836 km

Benzine

771 pk

Automaat

Tweedehands

date

Garage Trading Machelen

Machelen

date

Car-Pass

Ford Approved

Ford

Mustang

124 950 €

2020

13 113 km

Benzine

533 pk

Manueel

357 g/km

date

Garage Trading Machelen

Machelen

date

Car-Pass

Ford Approved

Ford

Mustang

59 990 €

2024

11 690 km

Benzine

449 pk

Manueel

268 g/km

date

Garage Trading Machelen

Machelen

date

Car-Pass

Ford Approved