Ter herinnering: bij de voorstelling van de Citroën ë-C3 eind 2023 beloofde het Franse merk al dat er een goedkopere variant zou komen. Waar de elektrische hatchback aanvankelijk werd gelanceerd vanaf 23.300 euro, zou deze nieuwe versie zelfs minder dan 20.000 euro kosten! Die dag is nu gekomen, want de Citroën ë-C3 Urban Range is nu te bestellen, naast de Comfort Range die je eerder al kon krijgen.
De Citroën ë-C3 is vanaf nu te bestellen voor 19.990 euro. Natuurlijk moet je wel een offer maken voor die 3.310 euro lagere instapprijs: de batterij krimpt dan van 44 kWh naar 30 kWh. Dat levert een WLTP-autonomie op van 214 km in de ë-C3 Urban Range, tegenover 320 km voor de Comfort Range. De elektromotor blijft wel dezelfde unit van 83 kW (113 pk), wat misschien zelfs voor nog vlottere prestaties zorgt, gezien de kleinere batterij.
Minder rijbereik en trager opladen
Opladen kan tot 11 kW aan een AC-laadpaal, of tot slechts 30 kW aan een DC-snellader. Van 20 tot 80% snelladen duurt dan 36 minuten, 10 minuten trager dan bij de Comfort Range, en met dat laadniveau kan je natuurlijk ook minder kilometers afleggen. De ë-C3 Urban Range heeft zijn naam dus niet gestolen, want voor lange afstanden is deze versie dus nog minder geschikt.

Zelfde uitrusting als Comfort Range
Verder blijft het bij de basisversie van de Citroën ë-C3 hetzelfde qua uitrusting als bij de Comfort Range. Je kan hem bestellen als instapversie You (smartphonehouder als infotainment, manuele airco en enkel parkeersensoren achteraan) voor 19.990 euro of als middelste versie Plus (infotainmentsysteem met CarPlay en Android Auto, achterbank in twee delen neerklapbaar, Advanced Comfort-zetels, etc.) voor 23.590 euro. De Citroën ë-C3 Max is enkel verkrijgbaar met de grotere batterij en kost 27.800 euro.

Concurrentieel geprijsd en ‘made in Europe’
Hoe verhoudt de Citroën ë-C3 Urban Range zich ten opzichte van de concurrentie? De Dacia Spring, die net is vernieuwd met krachtigere elektromotoren en een nieuwe batterij, is nog altijd goedkoper. Het oude modeljaar met de 45 pk sterke motor wordt nu aangeboden vanaf 14.990 euro tot als de voorraad op is, waarna de nieuwe versie met 70 pk en 225 km autonomie waarschijnlijk vanaf de oorspronkelijke catalogusprijs van 16.700 euro zal worden verkocht.
Maar de Citroën ë-C3 Urban Range heeft ook met interne concurrentie te maken. De Leapmotor T03 is afkomstig uit China, maar wordt door Stellantis verdeeld in Europa. Dat is een duidelijk kleinere auto, maar wel met een groter theoretisch rijbereik van 265 km en een complete uitrusting voor zijn vanafprijs van 19.900 euro. Tenslotte is er nog de BYD Dolphin Surf, vanaf 21.290 euro, met vergelijkbare prestaties, maar opnieuw met meer basisuitrusting aan boord. Toch blijft de Citroën ë-C3 een indrukwekkend aanbod gezien zijn Europese productie, want al deze rivalen worden in China gebouwd.