ou


Pas encore de compte

La quotidienne

Les dernières infos de l'actualité automobile

L’hebdomadaire

Une sélection du meilleur de l'actualité automobile


Ce compte existe déjà

{"fr":"Citroën électrique compact sur circuit de course avec un design moderne et innovant.","nl":"Compacte elektrische Citroën op racecircuit met een modern en innovatief ontwerp."}
{"fr":"Voitures Citroën Ami One et 2CV dans un garage moderne orange et blanc.","nl":"Citroën Ami One en 2CV auto's in een moderne oranje-witte garage."}
1/4

Citroën: komt er een kleine elektrische stadsauto als rivaal voor de Twingo?

Het Franse merk wil een nog kleinere en goedkopere auto dan de C3 terug in het gamma opnemen, maar daarvoor is één belangrijke voorwaarde nodig… en die ligt in handen van Europa.

Écrit par Sébastien Vanhouche

12 Décembre 2025

Publicité

Steeds meer Europese constructeurs pleiten voor een nieuwe voertuigcategorie met een aangepast regelgevend kader om compacte elektrische auto’s betaalbaarder te maken. Na Dacia en zijn Hipster-concept (en in bredere zin de Renault-groep), is het nu de beurt aan Citroën om interesse te tonen in de zogenaamde E-Car!

Tijdens de voorstelling van het Elo-concept sprak Xavier Chardon, de huidige CEO van Citroën, uitgebreid over het belang van E-Car-modellen in een interview met Autocar. Hij ziet zo’n voertuigcategorie als een opportuniteit, zowel voor Europa als voor Citroën zelf: “Als Citroën zijn we perfect geplaatst om dit segment te betreden, op voorwaarde dat de Europese Unie ons enige speelruimte laat op het vlak van toekomstige regelgeving, wat voorlopig nog onduidelijk is. Waarom zijn wij legitieme voorstanders? Omdat het deel uitmaakt van ons DNA, en we hoeven niet ver terug te gaan in de tijd om dat te bewijzen.”

Citroën Ami One en 2CV auto's in een moderne oranje-witte garage.
Publicité

Citroën, de koning van de betaalbare stadswagens?

Inderdaad, Citroën heeft een lange traditie van populaire kleine auto’s. Denk aan de C1 (uit productie sinds 2022), de Saxo daarvoor, en uiteraard de legendarische 2CV! Volgens Xavier Chardon zou die laatste als inspiratiebron kunnen dienen voor Citroëns toekomstige E-Car, zij het niet qua design. “De oorspronkelijke bedoeling van de 2CV, ontwikkeld door Citroën en Michelin, was om individuele mobiliteit toegankelijk te maken voor de massa, in een tijd waarin prijs allesbepalend was. In die zin kan de E-Car zich zeker laten inspireren door wat de 2CV destijds betekende.”

Citroën C1 Swiss & Me concept, compact ontwerp, rood-witte kleur, onderscheidende achterzijde.
Publicité

Eerder een opvolger van de C1 dan van de 2CV

Hoewel het gedachtegoed van de 2CV als basis kan dienen, zal een mogelijke E-Car er visueel eerder uitzien als een opvolger van de C1. “Er zijn genoeg voorbeelden van retrodesigns die gewerkt hebben, maar ook genoeg die dat niet hebben,” aldus Chardon. De referentie blijft dus eerder de C1: “Dat was een geslaagd model. Hij was 3,4 meter lang, dus zeer compact, maar bood plaats aan vijf personen. Natuurlijk was het geen auto om van Londen naar Nice te rijden, maar wel om gemakkelijk de stad uit te raken. Hij had vijf deuren, een motor die toelaat om op de snelweg te rijden (al was dat niet zijn hoofdtaak) en die flexibiliteit willen we graag terugvinden voor een prijs onder de 15.000 euro, toch in Europa,” benadrukt de CEO van Citroën.

Futuristische Peugeot BB1 conceptauto, stedelijke uitstraling, met industriële achtergrond.
Publicité

Komt er ook een Peugeot-tweeling?

Net zoals de C1 en Peugeot 107 destijds, zou ook deze toekomstige compacte elektrische Citroën een tweelingbroer met Peugeot-badge kunnen krijgen. In een interview met Autocar liet ook Alain Favey, de huidige baas van Peugeot, verstaan: “Als een nieuw wettelijk kader ons opnieuw toelaat om kleine stadswagens in het A-segment te bouwen zonder verlies te lijden, dan zullen we die kans zeker grijpen.” Vandaag is er, buiten de Dacia Sandero, geen enkele nieuwe auto in Europa meer te koop met een catalogusprijs onder de 15.000 euro…

Sébastien
							Vanhouche

Sébastien Vanhouche

Publicité

Acheter une Citroën C1 ou une voiture similaire

7 990 €

2017

60 084 km

Essence

82 ch

Manuelle

99 g/km

date

Garage Koeklenberg

Schoten

date

Car-Pass

8 799 €

Nouveau Nouveau

2019

65 749 km

Essence

72 ch

Manuelle

110 g/km

date

Autohero

Thuislevering

date

Car-Pass

10 299 €

2019

759 km

Essence

72 ch

Automatique

119 g/km

date

Autohero

Thuislevering

date

Car-Pass

7 450 €

2018

94 000 km

Essence

69 ch

Manuelle

Occasion

date

Garage Gielkens

Kinrooi

date

-