ou


Pas encore de compte

La quotidienne

Les dernières infos de l'actualité automobile

L’hebdomadaire

Une sélection du meilleur de l'actualité automobile


Ce compte existe déjà

1/3

Onthuld: de nieuwe Renault Espace

Eindelijk is het zover: na twaalf jaar krijgt de Renault Espace een opvolger. Maar dat is geen klassieke monovolume meer, eerder een MPV die graag een SUV had willen zijn.

Écrit par Robin Van den Bogaert

25 Septembre 2014

Publicité

In de aanloop naar het salon van Parijs heeft Renault de eerste beelden vrijgegeven van de nieuwe Espace. Die probeert verschillende autotypes met elkaar te mengen en vertoont heel wat kenmerken van een SUV, zoals uitgesproken wielkasten, beschermplaten onderaan de bumpers en een erg hoge gordellijn. Die keuze is zeker niet onlogisch: sinds 1984 groeide de Espace uit tot een groot succes maar de laatste jaren heeft het volledige segment van de grote monovolumes te lijden onder de populariteit van SUV’s en andere cross-overs.

De nieuwe Espace is 4,85 meter lang, te vergelijken dus met de huidige Grand Espace. Verwacht echter geen vooruitgang qua ruimte: hij biedt nog altijd plaats aan zeven inzittenden maar het verlaagde dak maakt hem minder praktisch. Deze eerste beelden laten het interieur nog niet zien, maar wie Vroom.be af en toe bezoekt weet al dat Renault een gloednieuw dashboard ontworpen heeft met een grote tablet in de centrale console.

Op technisch vlak verwachten we onder meer 4Control, een systeem dat ervoor zorgt dat ook de achterwielen meedraaien voor extra wendbaarheid en rijplezier. De Laguna is hier al enkele jaren mee uitgerust. De nieuwe Espace staat overigens op een nieuw platform dat binnen de groep voor verschillende modellen ontwikkeld werd (Nissan X-Trail, opvolger Renault Laguna, …). Onder de motorkap van de Espace liggen kleine 1.6-krachtbronnen, maar op de definitieve details is nog het even wachten. Op 2 oktober toont Renault de nieuwe Espace op het autosalon van Parijs.

Robin Van den Bogaert

Publicité

Acheter une Renault Espace ou une voiture similaire

Renault

Espace

36 995 €

2025

10 km

Hybride

200 ch

Automatique

Occasion

date

Dex

Hooglede

date

-

Renault

Espace

36 995 €

2025

10 km

Hybride

200 ch

Automatique

Occasion

date

Dex

Hooglede

date

-

Renault

Espace

36 950 €

2023

22 717 km

Hybride

200 ch

Automatique

Occasion

date

Garage Baele

Zelzate

date

-

Renault

Espace

36 990 €

2025

17 606 km

Hybride

200 ch

Automatique

1 g/km

date

Renault Brussels - Zaventem

Zaventem

date

-

Renault

Espace

36 990 €

Nouveau Nouveau

2025

17 959 km

Hybride

200 ch

Automatique

1 g/km

date

Renault Brussels - Meiser

Schaerbeek

date

-

Renault

Espace

10 990 €

2015

140 799 km

Diesel

160 ch

Automatique

120 g/km

date

Garage Kose

Chatelineau

date

-