Ionity breidt netwerk uit naar 600 kW-laden
Ionity heeft in Europa momenteel een netwerk van meer dan 5.000 laadpunten, verdeeld over 700 locaties. Op elke locatie kunnen bovendien EV’s met 800 V-technologie terecht om er te laden met laadvermogens tot 400 kW. Vandaag rijden er nog niet zoveel elektrische auto’s rond die dat soort laadsnelheden aankunnen, maar Ionity wil zich toch al klaarmaken voor een nog geavanceerdere generatie van EV’s met nog hogere laadvermogens.
Het bedrijf plant een uitrol van laadpunten die laadvermogens tot 600 kW kunnen leveren. Daarvoor zal het gebruikmaken van het Alpitronic HYC1000 laadsysteem, waar 8 wagens tegelijk op aangesloten kunnen worden. Sta je alleen aan dat laadsysteem, dan kan je in principe tot 300 km bijladen op zo’n 8 minuten tijd. Het wordt weliswaar minder indrukwekkend als je het vermogen over meerdere wagens moet verdelen.
Volgens Ionity is de uitrol van het project al gestart, al krijgen we nog niet te horen waar in Europa de eerste nieuwe laadpunten precies gaan komen. In elk geval heeft Ionity als doel het aantal laadpunten te verhogen tot 13.000 tegen 2030, verdeeld over 1.300 locaties.


BYD lanceert megawatt-laden in Europa
Gelijkaardig nieuws kregen we deze week van BYD, waarvan de nummer 2 van het bedrijf, Stella Li, afgelopen dinsdag een bezoek bracht aan België. In China is BYD ondertussen begonnen aan de uitrol van een megaproject dat “megawatt charging” mogelijk moet maken. Daar is het pas nog nieuwe samenwerkingen met lokale partners aangegaan om 15.000 exemplaren van de flash chargers te plaatsen (bovenop de 4.000 die het zelf zal bouwen). Momenteel staat de teller al op 500 afgewerkte laadpunten, verspreid over 200 grote steden in China.
Stella Li zegt nu dat BYD binnen de 12 maanden wil beginnen aan de uitrol van een netwerk van flashladers in Europa. Het zoekt daarvoor momenteel partners in Europa, maar sluit niet uit dat het net als in China een deel van de laadpunten zelf zal installeren. Eén partij waarmee wordt onderhandeld is Shell, aangezien beide partijen al eerder samengewerkt hebben. Om hoeveel laadpunten het gaat, wil de topvrouw nog niet prijsgeven.
Het megawatt-laadsysteem dat gebaseerd is op het Super e-Platform van BYD haalt piekvermogens tot 1.000 kW, nog straffer dus dan wat Ionity belooft. Ook hier geldt natuurlijk de opmerking dat er nog geen EV’s in Europa rondrijden die zo’n vermogens aankunnen. Maar daar komt volgens Stella Li snel verandering in: binnen afzienbare tijd mogen we die modellen van BYD (zoals de BYD Han L EV en Tang L EV) ook hier verwachten.
BYD is duidelijk van plan het ijzer te smeden nu het heet is. In de thuismarkt probeert het met stevige kortingen kleinere merken uit de markt te spelen. In Europa stijgt de verkoop van het merk elke maand met 10% en in België wil de Chinese autogigant tegen het einde van het jaar groeien van 16 naar 20 dealers. Er staat ons dus nog heel wat te wachten, want BYD heeft de reputatie de beloftes die het maakt ook te realiseren!

