of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

Charismatische Fiat-baas zet onverwacht stapje opzij

<p>De charismatische baas van de FCA-groep, Sergio Marchionne, zou volgend jaar het roer van de Italiaans-Amerikaanse groep aan iemand anders overlaten. Gezondheidsproblemen zorgen ervoor dat de overgang nu al gebeurt. Wie komt er aan het roer van Fiat, Alfa Romeo, Maserati en Jeep?</p>

Geschreven door Jean-Francois Christiaens

22 Juli 2018

Advertentie

Op een spoedvergadering deelde Fiat mee dat onverwachte complicaties bij een operatie ervoor zorgen dat de Fiat-baas niet terug kan keren. Daardoor moet er sneller dan verwacht een opvolger gevonden worden voor de man die in 2009 begon met het (her)opbouwen van het FCA-imperium door de Fiat- en Chrysler-groep met elkaar te verbinden.

Baas van Jeep

De keuze viel op Mike Manley. De 54-jarige Brit wordt de eerste niet-Italiaan aan het roer bij Fiat. Daarvoor leidde hij de merken Jeep en Ram. Manley zorgde ervoor dat de verkoopcijfers van Jeep bijna exponentieel toenamen: van ongeveer 300.000 in 2009 tot 1,4 miljoen vorig jaar.

Ook beweging bij Ferrari

Omdat Marchionne ook baas was van Ferrari, stelde het Italiaanse merk twee opvolgers aan: John Elkann (de kleinzoon van Gianni Agnelli) wordt de CEO, Louis Camilleri (ex-CEO van Philip Morris) wordt gedelegeerd bestuurder.

Jean-Francois
							Christiaens

Jean-Francois Christiaens

Advertentie