of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

Volvo zal zijn gigantische batterijfabriek niet in België bouwen

Jan Jambon is er niet in geslaagd om de Zweden te overtuigen.

Geschreven door Pierre-Benoit Sepulchre

3 December 2021

Advertentie

Volvo is op zoek naar een plek om er een gigantische fabriek te bouwen voor de productie van batterijen voor elektrische voertuigen. Hoewel Gent tot voor kort nog in de lijst van finalisten stond, slaagde Vlaams Minister-President Jan Jambon, die onlangs nog naar Göteborg trok, er niet in om Hakan Samuelsson te overtuigen om zijn miljoenen in Vlaanderen te investeren.  

"We kunnen bevestigen dat Vlaanderen niet meer op de lijst staat,"  gaf de directie van Volvo donderdag aan, en dat zonder verdere uitleg rond de elementen die aan de basis liggen van het schrappen van de Vlaamse kandidatuur. De definitieve beslissing over waar de toekomstige fabriek dan wel komt, zou voor het einde van dit jaar moeten vallen. 

Volvo is vandaag één van de belangrijkste werkgevers in het Vlaamse Gewest, met zowat 7.000 werknemers in zijn fabriek in Gent. De autobouwer assembleert er jaarlijks ongeveer 200.000 auto's!


?


Pierre-Benoit
							Sepulchre

Pierre-Benoit Sepulchre

Foto’s: Volvo Cars

Advertentie