all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

1/9

Pininfarina B95: 1.900 elektrische pk's in open lucht

De allereerste elektrische speedster wordt in een oplage van slechts 10 exemplaren gebouwd, met een prijs van 4,4 miljoen euro per stuk.

Geschreven door Sébastien Vanhouche

18 Augustus 2023

Advertentie

Na de conceptcar Pura Vision en de hypercar Battista heeft Pininfarina nu een derde model aan zijn gamma toegevoegd ter gelegenheid van de Monterey Car Week: de B95. Volgens het merk gaat het om 's werelds eerste elektrische speedster. Zoek dus niet naar een voorruit of dak, die zijn simpelweg niet aanwezig. De B staat trouwens voor 'Barchetta', terwijl de 95 verwijst naar de 95ste verjaardag van Pininfarina.



1.400 kW (1.900 pk) en 2.340 Nm

Terwijl het design van deze B95 gelijkenissen toont met de Pura Vision-conceptcar, zijn zijn architectuur, batterij en aandrijflijn identiek aan die van de Battista. De speedster beschikt dus over 4 elektromotoren, eentje per wiel, voor een gecombineerd vermogen van 1.400 kW (1.900 pk) en 2.340 Nm. Daarmee kan het model in minder dan 2 seconden van 0-100 km/u sprinten en haalt hij een topsnelheid van meer dan 300 km/u. Dankzij dezelfde 120 kWh grote batterij van de Battista, kan de B95 tot 270 kW snelladen om in 25 minuten van 20 tot 80% bij te 'tanken'.



10 unieke exemplaren vanaf 4,4 miljoen euro

Zoals alle huidige modellen van Pininfarina wordt deze B95 maar in een zeer kleine oplage gebouwd. Er worden slechts 10 exemplaren geproduceerd, elk met een volledig unieke configuratie. En zoals bij de andere wagens van het merk, zal het geen goedkoop autootje worden: elke B95 kost namelijk minstens 4,4 miljoen euro! De eerste klanten mogen hun exemplaar verwachten in 2025.


?

Sébastien
							Vanhouche

Sébastien Vanhouche

Advertentie