of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

Spotgoedkope Indische microcar heeft de revolutie gemist

<p>De Tata Nano verdwijnt door de achterdeur…</p>

Geschreven door Pierre-Benoit Sepulchre

17 Juli 2018

Advertentie

Ratan Tata, de charismatische baas van het gelijknamige Indische bedrijf, zag het groots. De Nano moest de kleine, goedkope auto worden die elke Indiër zich kon veroorloven. Tien jaar na zijn lancering heeft de microcar het verhoopte succes niet gehaald.

Aanvankelijk kostte de Tata Nano 2.000 dollar. Die lage prijs konden de Indiërs niet lang aanhouden, door de toenemende kost van sommige grondstoffen. In 2015 verscheen de Nano GenX, een verbeterde versie die 3.500 dollar kostte.

Allerlei wijzigingen en de komst van zaken als airco en een halfautomatische versnellingsbak hielpen niets. De verkoop kwam nooit echt van de grond: zelfs de arme Indische klant wilde meer dan een tot de basics gestripte auto. In juni produceerde Tata nog maar één Nano, tegenover 275 het jaar voordien. Vanaf 2019 wordt het huidige model niet langer gebouwd.

Pierre-Benoit
							Sepulchre

Pierre-Benoit Sepulchre

Advertentie