all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

Gentse Volvo-fabriek op zoek naar personeel

De fabriek van de Zweedse constructeur Volvo in ons land, Volvo Car Gent, zal dit jaar 16.000 auto’s meer bouwen dan oorspronkelijk gepland. Daarvoor is de fabriek dringend op zoek naar extra personeel.

Geschreven door Wim Bervoets

19 Mei 2024

Advertentie

De vraag naar Volvo’s ligt momenteel zodanig hoog dat de Zweedse hoofdzetel van Volvo de fabriek in Gent vraagt om 16.000 auto’s meer te bouwen dan aanvankelijk gepland. Dit jaar zullen er dus in Gent voor het zesde jaar op rij meer dan 250.000 auto’s worden gebouwd.

Overwerk

Om aan de extra vraag te voldoen, voert Volvo Car Gent vijftien shifts aan overwerk in. Dit najaar wordt er dus extra gewerkt op zaterdag of zondag. Daarnaast worden er ook drie vakantiedagen op het einde van dit jaar verschoven naar volgend jaar.

Compenseren

Het personeel van de Volvo-fabriek wil de dagen die het aan overwerk presteert, het liefst gecompenseerd zien in vakantiedagen in plaats van extra loon. Om het personeel die vakantiedagen te gunnen, wierf Volvo al 350 uitzendkrachten en jobstudenten aan. Op dit moment zoekt Volvo nog zo’n honderd tijdelijke werkkrachten.

Wim Bervoets

Foto’s: Eric Demurie - Volvo Car Gent

Advertentie