De Aston Martin Valhalla krijgt een open variant. Voor de Spider zijn twee oplossingen voorzien: een stoffen dak, waarmee de topsnelheid beperkt blijft tot 200 km/u, en een afneembare hardtop van koolstofvezel. Met dat laatste haalt de Britse supercar tot 350 km/u, zowel met als zonder hoedje.
Aston Martin ontwikkelde ook een speciale windgeleider die na het verwijderen van het dak snel kan worden gemonteerd. Wanneer het dak weer op zijn plaats zit, kan de windgeleider in drie delen worden opgevouwen en opgeborgen in de nieuwe opbergvakken van 15 liter in de dorpels. Daarnaast introduceert Aston Martin nieuwe Touring-stoelen van koolstofvezel.



Een V8 en drie elektromotoren: samen goed voor 1.079 pk en 1.100 Nm
Onder het koetswerk van de Valhalla Spider schuilt dezelfde plug-inhybride aandrijflijn als in de coupé. Centraal in het monocoquechassis van koolstofvezel ligt een 4,0 liter-V8 met twee turbo's en een vlakke krukas. Die drijft uitsluitend de achterwielen aan via een achttrapsautomaat met dubbele koppeling en een elektronisch gestuurd sperdifferentieel.
De V8 krijgt ondersteuning van drie elektromotoren: twee vooraan en één achteraan. Samen zorgen ze voor vierwielaandrijving en een systeemvermogen van 793 kW (1.079 pk), met een maximumkoppel van 1.100 Nm. Daarmee begeeft de Valhalla zich op hypercarterrein.
Ondanks het afneembare dak blijft de gewichtstoename beperkt. Met 1.680 kg droog aan de haak weegt de Spider amper 25 kg meer dan de coupé. De sprint van 0 naar 100 km/u duurt dan ook nog altijd maar 2,5 seconden.



Dezelfde technologie als de coupé
Ook op technisch vlak neemt de Spider vrijwel alles over van de gesloten Valhalla. Wel werden de actieve aerodynamica en de elektronische regelsystemen opnieuw afgesteld om rekening te houden met het afneembare paneel, zowel in open als gesloten toestand.
Zo behoudt de Valhalla Spider volgens de opgegeven cijfers een neerwaartse druk van meer dan 600 kg, die tussen 240 en 350 km/u constant blijft. Dat moet voor de nodige stabiliteit zorgen bij hoge snelheden.
Hoeveel deze Aston Martin nieuw zal kosten, is nog niet bekend. Ook heeft de Britse constructeur niet meegedeeld of de productie beperkt wordt tot een bepaald aantal exemplaren. De eerste leveringen zijn gepland voor het derde kwartaal van 2027.













