of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/8

Audi TT krijgt twee deuren extra

Het is geen geheim dat Audi van de nieuwe TT niet alleen een coupé en roadster wil bouwen. Wat denk je bijvoorbeeld van deze Sportback, een sportieve vijfdeurs?

Geschreven door Robin Van den Bogaert

9 Mei 2024

Advertentie

Een kruising tussen de TT Coupé en de A5 Sportback, daar lijkt dit nieuwe studiemodel van Audi nog het meest op. En het is geen pure fantasie van de ontwerpers. Wellicht krijgen we op korte termijn alweer een nieuw lid van de TT-familie, naast de eerder al aangekondigde SUV-versie.

In vergelijking met de TT Coupé werd de TT Sportback Concept 29 cm langer (nu 4,47 meter), deels door de langere wielbasis. In profiel zie je dat het dak nog enkele centimeters lager ligt en dat deurstijlen ontbreken. De afgeronde vorm van de zijruiten verwijst naar de eerste generatie van de TT.

De doorlopende vensterpartij geeft de inzittenden een gevoel van licht en ruimte. De vier personen hebben elk een sportstoel met geïntegreerde hoofdsteun. Voor de bestuurder is er, net als in de TT Coupé, een volledig digitaal instrumentenbord dat naar wens aan te passen is.

Voor de aandrijving van dit prototype koos Audi een 2.0 TFSI-motor die 400 pk naar de vier wielen stuurt via een permanente quattro-transmissie.

Robin Van den Bogaert

Advertentie