of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/9

Deze kleine SUV’s komen binnenkort op de markt

SsangYong is terug. Het Zuid-Koreaanse merk heeft veel zin om de Europese markt te veroveren en maakt hiervoor de nodige middelen vrij. Deze twee concepts de XIV-AIR en de XIV-Adventure zijn de voorbode van een compacte SUV die rechtstreeks de strijd aangaat met de Fiat 500X, Jeep Renegade, Suzuki Vitara en co.

Geschreven door François Piette

14 Mei 2024

Advertentie

Twee concepts, één seriemodel

Deze SUV blijft nog net onder de grens van 4,2 meter en onderscheidt zich met een viriele lijn. De XIV-AIR is gericht op de stad, de XIV-Adventure geschikt voor het avontuur daarbuiten. In elk geval stellen we met plezier vast dat de vreemde stijlkenmerken tot het SsangYong-verleden behoren. Geen originele neuzen meer, maar een consensueel, sexyer gezicht.

110 g CO2/km

De commercialisatie is gepland voor begin 2015. De officiële presentatie laat dus niet lang meer op zich wachten. SsangYong geeft alvast mee dat 1.6 benzine- en dieselmotoren met twee- of vierwielaandrijving beschikbaar zullen zijn. De klant kan ook kiezen (of twijfelen) tussen een handgeschakelde en automatische versnellingsbak. De toekomstige SsangYong zou 110/120 g CO2/km uitstoten als diesel en 140/150 g CO2/km als benzine.

De uitrusting is modern, met onder meer vertrekhulp op hellingen, een noodremsignaal en een audiosysteem dat je kunt synchroniseren met jouw smartphone.

François
							Piette

François Piette

Foto’s: Newspress

Advertentie