Aan de overkant van de Atlantische Oceaan heeft de Amerikaanse tak van Toyota de komst van een nieuwe SUV aangekondigd via een reeks beelden en korte video’s. Op één daarvan zien we het silhouet van de achterzijde, die ons doet denken aan die van de nieuwe RAV4. Ook de lichtsignatuur over de volledige breedte valt duidelijk op, net zoals bij de C-HR+, bZ4X en bZ4X Touring. Net als die modellen mag men er dus van uitgaan dat hij volledig elektrisch zal zijn. Deze nieuwe SUV zouden we in werkelijkheid zelfs al eerder gezien kunnen hebben in conceptvorm, in 2021, toen Akio Toyoda met veel vertoon de elektrische strategie van de groep voorstelde.

Een vrijwel zeker elektrische SUV, maar vooral met 6 of zelfs 7 zitplaatsen!
Toyota publiceerde ook een eerste afbeelding van het interieur. Daarop is een dashboard te zien dat sterk lijkt op dat van de nieuwe RAV4, met een gigantisch centraal scherm. Maar los van die technologische overdaad valt vooral iets anders op: de drie zitrijen. Dat bevestigt dat deze nieuwe SUV plaats zal bieden aan 6, of zelfs 7 inzittenden. De grote vraag blijft echter of deze SUV ook effectief de oversteek naar Europa zal maken.

Voor de VS, maar ook voor Europa?
Aangezien hij vrijwel zeker volledig elektrisch is, lijkt zijn aandrijving perfect geschikt voor de Europese markt. Zijn afmetingen zouden echter een struikelblok kunnen vormen als ze groter uitvallen dan die van een Hyundai Ioniq 9, Kia EV9 of zelfs Volvo EX90… Om daar zekerheid over te krijgen, zullen we waarschijnlijk moeten wachten op zijn officiële onthulling. Gelukkig laat die niet lang meer op zich wachten, want die staat gepland voor 10 februari.
















