of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/4

Toyota FV2: waanzinnige toekomst

Geschreven door François Piette

16 Mei 2024

Advertentie

Het is een traditie: in Tokio moeten de concept cars zo gek mogelijk zijn. Toyota heeft zijn best gedaan met deze FV2, die de toekomst wel heel leuk voorstelt.

Zoals een jachtvliegtuig

Dit concept heeft geen stuur, de FV2 gaat vooruit en achteruit en laat zich sturen met een hendel zoals een joystick. Om verkeerde manoeuvres en botsingen te vermijden, is de FV2 verbonden met de andere weggebruikers en infrastructuur.

Paard en ruiter

Net zoals de relatie tussen een ruiter en zijn paard, wil de FV2 het humeur van zijn bestuurder begrijpen via stem- en beeldherkenning. De rijhistoriek wordt bijgehouden zodat automatisch bestemmingen voorgesteld kunnen worden. De gps wordt bijna een psycholoog. Voor een nog nauwere band is er niet alleen een scherm met augmented reality dat op de voorruit geprojecteerd wordt, maar kun je ook de koetswerkkleur en de schermen aan de buitenkant aanpassen.    

François
							Piette

François Piette

Foto’s: Manufacturer

Bron: Toyota
Advertentie