of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/11

Triumph op Intermot: de Street Twin krijgt een Bonneville T100 en Street Cup

De geslaagde Street Twin zet zijn grote broer, de T120, in de schaduw. De moderne interpretatie van de Bonneville stuurt liefhebbers van de pure klassiekers naar de T120. Die beantwoordt ongetwijfeld beter aan de verwachtingen, maar is ook groter, zwaarder, krachtiger en duurder.

Geschreven door Bruno Wouters

15 Mei 2024

Advertentie

Triumph verenigt het beste van twee werelden in de T100. Die neemt de tijdloze look van de Bonneville over, en combineert die met de toegankelijkheid van de Street Twin. De T100 is technisch echter verschillend van de Street Twin door zijn aangepaste ophanging voor meer comfort. De motor verandert niet, en de rest van de wijzigingen heeft betrekking op de looks, die tot in de details verzorgd zijn. Een Black-versie staat eveneens op het programma. De T100 en T100 Black zijn vanaf oktober verkrijgbaar en kosten respectievelijk € 10.300 en € 10.425.

De tweede nieuwigheid is de Street Cup, die de moderne toetsen van de Street Twin niet verliest, maar er enkele “street racer”-trekjes aan toevoegt. Hij valt op door zijn éénzitterszadel en stiksels met alcantara-effect, een klein windscherm, achteruitkijkspiegels op het uiteinde van het stuur, instrumentenpaneel met twee klokken, en elementen van de Thruxton, zoals de koplampsteun en voetsteunen. De langere schokdempers achteraan wijzigen de geometrie, en de remmen bestaan uit krachtiger materiaal. De Street Cup is verkrijgbaar vanaf half december en kost € 10.500.

Bruno Wouters

Foto’s: Bruno Wouters, Manufacturer

Bron: Triumph
Advertentie