of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

Volvo V40 wordt niet zomaar opgevolgd

<p>De opvolger van de Volvo V40, die in Gent gebouwd wordt, zal geen hatchback meer zijn. De Zweden plannen wel een nieuw compact model, maar dat zou eerder een crossover of SUV worden.</p>

Geschreven door Wim Bervoets

1 Februari 2019

Advertentie

Volvo spreekt nog steeds over de V40-opvolger, maar dat zou een totaal ander model worden dan de huidige generatie, die deze zomer op pensioen vertrekt. Het nieuwe model, dat hetzelfde CMA-platform zal gebruiken als de populaire XC40, moet plaats bieden aan batterijen zodat er een elektrische versie mogelijk is. Bovendien willen de Zweden beantwoorden aan de toenemende vraag van klanten naar een hogere rijpositie.

Dat is niet mogelijk met een gelijkaardig model als de huidige V40. Volvo wijkt daarom wellicht uit naar een SUV of crossover. Hoe die er uit zal zien en of die ook in Gent gebouwd gaat worden, daarover houdt Volvo de lippen nog stijf op elkaar. De huidige productie van de XC40 wordt wel verdubbeld om aan de grote vraag te beantwoorden, zo laat Volvo weten.

Wim Bervoets

Advertentie

Koop een Volvo V40 of vergelijkbare auto

Volvo

V40

14 599 €

2018

81 042 km

Benzine

122 pk

Manueel

127 g/km

date

Autohero

Thuislevering

date

Car-Pass

Volvo

V40

12 495 €

2017

89 389 km

Benzine

122 pk

Manueel

127 g/km

date

DAB Groep

Dendermonde

date

Car-Pass

Volvo

V40

11 199 €

2018

87 782 km

Diesel

120 pk

Manueel

89 g/km

date

Autohero

Thuislevering

date

Car-Pass

Volvo

V40

17 885 €

2020

78 963 km

Benzine

122 pk

Manueel

Tweedehands

date

Vanderborght Rotselaar

Rotselaar

date

Car-Pass