all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

1/4

Ferrari SP38: Italiaans maatpak

<p>Een Ferrari is sowieso uniek, maar dit exemplaar is écht een unicum. De SP38 komt uit het “One-Off”-programma van Maranello. Met andere woorden: het resultaat van de wensen van een gefortuneerde klant.</p>

Geschreven door Jean-Francois Christiaens

24 Mei 2018

Advertentie

Net als andere grote en exclusieve merken heeft Ferrari een afdeling die klanten hun toekomstige auto laat personaliseren. Maar soms is die “Tailor Made”-afdeling niet genoeg om de wensen van de meest gepassioneerde – en gefortuneerde – klanten te vervullen.

One-Off

Daar bestaat het “One-Off”-programma voor. Dat laat geprivilegieerde klanten een Ferrari op maat maken. Je hoeft dus geen beroep te doen op een externe koetswerkbouwer als Touring of Pininfarina. Ferrari biedt deze optie aan sinds midden jaren 2000, en geeft het resultaat altijd de letters “SP” mee, voor “Special Projects”. Dit is het 38ste exemplaar uit de reeks, de SP38.

488 GT

Het unieke exemplaar is gebaseerd op een 488 GTB, maar krijgt een nog sportiever koetswerk. De lijnen zijn volgens Ferrari geïnspireerd op die van de legendarische F40 en die van de 308 GTB uit de jaren 70. De kans dat je dit exemplaar onderweg tegenkomt, is zo goed als onbestaande, maar Ferrari neemt hem wel mee naar het concours d’élégance van Villa d’Este, op zaterdag 26 mei.

Jean-Francois
							Christiaens

Jean-Francois Christiaens

Advertentie