of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

Meer dan 300 pk voor deze race-Peugeot

Peugeot onthult een nieuw racemonster. Hij is niet gehomologeerd voor de weg, het doel is om op circuits te rijden tijdens merkenkampioenschappen. Toch zal hij tot de verbeelding spreken van liefhebbers.

Geschreven door François Piette

17 Mei 2024

Advertentie

Deze 308 Racing Cup is gebaseerd op de 308 GTI by Peugeot Sport en gebruikt dezelfde 1.6 turbobenzine, maar met de turbo van de 208 T16. Maar liefst 308 pk gromt door de uitlaat. Voorlopig, want volgens Peugeot kan het vermogen in de toekomst nog naar omhoog.

De acceleraties worden in de goede banen geleid door een sequentiële zesversnellingsbak. De wieltreinen deelt hij met de serieversie, maar hij voegt een rolkooi en sterkere remmen toe. De ophanging kan uiteraard ingesteld worden, om het gedrag van deze leeuw aan te passen aan het circuit. Let ook op de bredere sporen die meer gespierde wielkasten vereisten.

De 308 Racing Cup moet de RCZ Racing Cup vervangen in de merkkampioenschappen. Je kunt hem bewonderen in de promotieformules maar ook in wedstrijden voor toerismeberlines: de VLN (Duitsland), CER (Spanje), CITE (Italië), BGDC (België) of uithoudingskampioenschappen zoals de ‘24H series’.   

François
							Piette

François Piette

Advertentie