all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

1/6

Scoop: Mazda CX-60, de start van het offensief!

Enkele weken voor zijn officiële voorstelling is de CX-60 SUV van Mazda in Duitsland betrapt door onze spionnen. Hij wijdt zowel een nieuwe groot platform met motor in de lengterichting in, als de komst van een zes-in-lijn en plug-in hybride technologie bij Mazda!

Geschreven door Jean-Francois Christiaens

18 Februari 2022

Advertentie

Mazda beloofde een groots offensief op wereldschaal met nieuwe SUV’s. Het eerste nieuwe model van dat offensief die ook naar Europa komt, is de CX-60, die op 8 maart officieel wordt voorgesteld

In de lengterichting

Maar voor wie niet kan wachten tot dan, betrapten onze spionnen in Duitsland een model in de finale testfase.

De CX-60 is de eerste op het nieuwe grote platform met motoren in de lengterichting, en zou zowel met vier- als achterwielaandrijving op de markt komen.

Zes-in-lijn

Mazda bevestigde eerder al dat het model ook beschikbaar zou zijn met een nieuwe zescilinder-in-lijn met 48V micro hybride technologie. Ook een micro-hybride diesel zou op het programma staan.


PHEV met meer dan 300 pk

En dat is niet alles: de CX-60 geeft bij Mazda ook het startschot voor de plug-in hybride technologie. De CX-60 zal in dat geval uitgerust zijn met een 2,5 liter grote viercilinder benzine die gekoppeld wordt aan een elektromotor voor een gecombineerd vermogen van meer dan 300 pk.

We herhalen ook nog eens dat de vijfzits CX-60 in de Europese catalogus van Mazda het gezelschap zal krijgen van een nieuwe, imposante CX-80. Die heeft plaats voor een derde zetelrij, waarmee hij tot 7 plaatsen kan bieden.


Jean-Francois
							Christiaens

Jean-Francois Christiaens

Foto’s: Automedia

Advertentie