of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/13

Scoop: de toekomstige Volkswagen Polo

Volkswagen wil met de Polo laten zien wat het kan: connectiviteit, kwaliteit en infotainment zullen de voornaamste kwaliteiten zijn van de Polo, wanneer hij eind 2017 op de markt komt.

Geschreven door François Piette

3 Augustus 2016

Advertentie

De Polo gaat rechtstreeks de concurrentie aan met een ander model dat dan volledig vernieuwd zal zijn: de Ford Fiesta! Die zou een aanzienlijke sprong voorwaarts maken op vlak van kwaliteit, waardoor hij in het vizier van de Polo komt.

MQB

Om de ontwikkelingskosten te drukken, baseert VW het volgende model op zijn modulaire MQB-platform. Dat vormt eveneens de basis voor alle toekomstige stadswagens van de groep: de Audi A1, Skoda Fabia en Seat Ibiza, en ook de SUV-versies ervan. Dat betekent concreet een langere wielbasis voor de Polo, een kortere overhang en dus meer interieurruimte, vooral achteraan.

Driecilinder

De Polo zal ongetwijfeld met zijn driecilinder benzinemotoren het populairst zijn: de 1.0 driecilinder zou er in drie vermogensversies komen: 75 pk (atmosferisch), 100 en 115 pk. Ook andere benzines en diesels zijn van de partij, met vermogens tot 130 pk of zelfs meer. Een plug-inhybride zou er van de Polo echter niet komen: de prijs daarvan is te hoog voor zulke compacte auto.

Uitrusting

Naast volledige smartphone-integratie op een groot digitaal scherm zou VW ook wel eens een volledig digitaal instrumentenpaneel kunnen voorzien, zoals bij de Passat, Audi Q7 en TT. Zelfs een internetverbinding staat op het programma!
François
							Piette

François Piette

Foto’s: Automedia

Advertentie

Koop een Volkswagen Polo of vergelijkbare auto

26 490 €

2026

5 280 km

Benzine

95 pk

Automaat

122 g/km

date

D’Ieteren Mobility Center Leefdaal

Leefdaal

date

Car-Pass

My Way

24 990 €

Nieuw Nieuw

2026

9 859 km

Benzine

95 pk

Automaat

121 g/km

date

Ets Noël

Waremme

date

Car-Pass

My Way

16 500 €

2022

86 510 km

Benzine

95 pk

Automaat

126 g/km

date

A&M Quality Used Cars Genk - Audi

Genk

date

Car-Pass

My Way

23 990 €

2026

10 750 km

Benzine

95 pk

Automaat

122 g/km

date

D’Ieteren Mobility Center Mechelen - Volkswagen & Commercial Vehicles

Mechelen

date

Car-Pass

My Way

16 990 €

2022

59 000 km

Benzine

95 pk

Manueel

106 g/km

date

Louvauto - Volkswagen & Commercial Vehicles

La Louvière

date

Car-Pass

My Way

23 990 €

2026

14 990 km

Benzine

95 pk

Manueel

116 g/km

date

EVS Liège

Angleur

date

Car-Pass

My Way

24 490 €

2026

7 000 km

Benzine

95 pk

Automaat

121 g/km

date

D’Ieteren Mobility Center Wommelgem

Wommelgem

date

Car-Pass

My Way

12 980 €

2018

75 618 km

Benzine

75 pk

Manueel

110 g/km

date

Liers Auto Center - Volkswagen & Commercial Vehicles

Lier

date

Car-Pass

My Way