of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/2

Aanraakschermen voor alles: voormalig Apple-ontwerper zegt neen!

De voormalige Apple-designer pleit voor een terugkeer naar knoppen en fysieke bediening.

Geschreven door Pierre-Benoit Sepulchre

19 September 2022

Advertentie

Het is een trend die zich over de hele autosector uitstrekt: constructeurs schaffen steeds meer knoppen, schakelaars en andere fysieke bedieningselementen af in de interieurs van auto’s, om ze te vervangen door aanraakschermen die allerlei verschillende bedieningen in één plek groeperen. Een keuze die niet enkel te verklaren valt door de technologische vooruitgang, maar ook door het feit dat een scherm installeren in plaats van tientallen fysieke knoppen minder geld kost.

Maar het probleem daarmee is dat klanten, net als een groot aantal experts, zich negatief uitspreken over de ergonomie van deze aanraakschermen.

Bekend designer is niet akkoord

De industrieel ontwerper Jonathan Ive, aan wie we de eerste iPod, iPhone, iMac en iPad te danken hebben, en die Apple in 2019 verliet om zijn eigen ontwerpbureau op te richten (LoveFrom), heeft zijn mening gegeven over deze lastige kwestie. Volgens hem zal de vraag naar fysieke bediening weer toenemen. De constructeurs zullen hun strategie op dit vlak dus moeten herzien.

Jony Ive verduidelijkt nog: “Ik denk dat er geweldige mogelijkheden bestaan met oppervlakken, zoals bijvoorbeeld multi-touch. Maar we zijn nog steeds fysieke wezens. Ik denk dat we mogelijk weer meer gaan verschuiven naar interfaces en producten die fysiek aantrekkelijker zijn.” Ive werd zelfs gevraagd hoe zijn eigen auto-ontwerp er zou uitzien, maar daarop antwoordde de designer simpelweg: “Ik zou het je niet kunnen vertellen.”


?

Pierre-Benoit
							Sepulchre

Pierre-Benoit Sepulchre

Foto’s: Tesla / BMW

Advertentie