of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/16

Honda wekt goedkope sportwagen weer tot leven

Hij heet S660, heeft een leuke snoet en heeft alles om liefhebbers van sportwagens met een kleine cilinderinhoud te bekoren. Helaas is hij (voorlopig?) alleen voor de Japanse markt bestemd.

Geschreven door François Piette

19 Mei 2024

Advertentie

Net als de Lotus Elise is de Honda S660 een roadster met twee plaatsen. Hij wordt aangedreven door een kleine driecilinder van 660 cc. Met de hulp van een turbo levert deze motor 64 pk. Dit vermogen kun je benutten met een handgeschakelde zesversnellingsbak of een continu variabele automaat (CVT) met zeven verzetten in de manuele modus.

Lilliputter

Met een lengte van 3,4 meter en een motor van 64 pk beantwoordt deze S660 aan de vereisten om tot de categorie van de k-cars te behoren. Die auto’s genieten heel wat belastingvoordelen in Japan. Dit speciale segment is eigen aan de Japanse markt.

Waarom niet in Europa?

Dit kleine model met centrale motor, 45/55-gewichtsverdeling en roadsterarchitectuur zouden we met plezier op onze wegen zien. Zeker mocht Honda besluiten een motor met een honderdtal pk te plaatsen.

Leuk detail

Voor wie geen genoeg kan krijgen van het geluid van de driecilinder, biedt Honda een app voor smartphones die, naargelang de stand van het gaspedaal en het toerental, in de luidsprekers het geluid van één van de legendarische motoren van het merk laat horen. Bijvoorbeeld van de V6 uit de NSX. Zo verdubbel je in één klap het aantal cilinders. 

François
							Piette

François Piette

Foto’s: Manufacturer

Advertentie