of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

Jongeren en de auto: cijfers die de perceptie tegenspreken

<span>Generatie Y en vooral Z: ze zijn verslaafd aan hun smartphone en verplaatsen zich per step, metro of fiets, maar helemaal niet meer in de ‘ecologische ramp’ die de auto is. Dat is het beeld, maar dat strookt helemaal niet met de werkelijkheid, zo beweert het VBO.</span>

Geschreven door Jean-Francois Christiaens

21 Oktober 2019

Advertentie

Een peiling van het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO) komt met verrassende cijfers, die tegen de algemeen heersende perceptie ingaan. Vaak wordt aangenomen dat middelbare scholieren heel gevoelig zijn voor ecologische kwesties, maar hun prioriteiten verschuiven toch snel. Bijna 70 procent van de pas afgestuurde jongeren kiest ervoor om met de auto naar het werk te gaan en slechts een derde gaat voor de fiets.

Als ze de keuze krijgen tussen een bedrijfswagen, terugbetaling van het openbaar vervoer of een fietsvergoeding, dan kiest 3 jongeren op 5 voor de bedrijfswagen. Ondernemingen zijn nog optimistischer: 80 procent van de bedrijven meent dat jongeren liever een auto hebben. Eveneens op het vlak van mobiliteit blijkt dat voor 41 procent van de jongeren de rit van thuis naar het werk niet langer mag duren dan een half uur. Een even groot percentage vindt een trip van maximum een uur aanvaardbaar.

Het onderzoek is uitgevoerd bij een representatief staal van 814 jongeren van 17 tot 28 jaar oud.
Jean-Francois
							Christiaens

Jean-Francois Christiaens

Bron: FEB / VBO

Advertentie