of


Nog geen account?

Dagelijkse nieuwsbrief

We brengen je dagelijks het beste autonieuws

Wekelijkse nieuwsbrief

We brengen je wekelijks het beste autonieuws


Heeft u al een account?

1/3

Kia Cerato: buitenlandse missie

Geschreven door Robin Van den Bogaert

17 Mei 2024

Advertentie

Een quizvraag voor autokenners: wat is de best verkochte Kia ter wereld? Niet de Cee’d of de Sportage, maar … de Cerato. Deze compacte sedan, die bij ons niet meer te koop is, wordt eind dit jaar helemaal vernieuwd.

Tot enkele jaren geleden stond de Cerato ook in de Belgische showrooms, maar eerder als muurbloempje dan publiekstrekker. Sinds 2007 past Kia een andere strategie toe met twee verschillende modellen: de Cee’d speciaal ontworpen voor Europa en de Cerato voor markten daarbuiten.

Aangezien wij net verwend werden met een gloednieuwe Cee’d is het nu ook tijd voor de opvolger van de Cerato, die naargelang het land ook Forte of K3 heet. Niet zo relevant voor onze regio, maar deze eerste beelden wilden we je toch niet onthouden. Ze bewijzen dat Kia ook buiten Europa grote stappen voorwaarts zet qua design. De nieuwe Cerato kreeg een slanker profiel (langer, lager en breder), led-lampen voor en achter en een opvallende chroomstrip aan de gordellijn.

Robin Van den Bogaert

Foto’s: Manufacturer

Bron: Kia
Advertentie