Na Carlos Tavares is het opnieuw een iconische topman die verrassend zijn functie neerlegt: Luca de Meo!
Nog een kapitein verlaat het schip dat hij in enkele jaren tijd volledig heeft rechtgetrokken en getransformeerd. Sinds 2020 stond Luca de Meo aan het hoofd van de Renault Group, maar hij heeft nu besloten om "zijn functie neer te leggen om nieuwe uitdagingen aan te gaan buiten de autosector," zo bevestigt de Franse groep. De 58-jarige Italiaan zou overstappen naar de luxegroep Kering, die onder andere merken als Gucci en Yves Saint Laurent in handen heeft. Op 15 juli zal Luca de Meo officieel afscheid nemen van Renault en van de autowereld die hij nochtans door en door kent.

“Ik laat een getransformeerd bedrijf achter, gericht op de toekomst”
"Er komt een moment in het leven waarop je weet dat het werk gedaan is. Bij Renault Group hebben we immense uitdagingen aangegaan, en dat in minder dan vijf jaar! We hebben dingen gerealiseerd waarvan velen dachten dat ze onmogelijk waren. Vandaag spreken de resultaten voor zich: de beste uit onze geschiedenis. Een sterk team. Een wendbare organisatie. En een strategisch plan dat klaar is om de volgende generatie producten te dragen. Daarom heb ik beslist dat het tijd is om de fakkel door te geven. Ik laat een getransformeerd bedrijf achter, gericht op de toekomst, om mijn ervaring in te zetten in andere sectoren en nieuwe avonturen te beleven," aldus Luca de Meo.

Wie volgt Luca de Meo op aan het hoofd van de “Renaulutionairen”?
"Renault Group leiden was een voorrecht. Een menselijke én industriële reis die je maar één keer in je leven meemaakt. Daarvoor ben ik voor altijd dankbaar aan de vrouwen en mannen van dit huis, de 'Renaulutionairen', voor hun passie, hun toewijding, hun overtuiging… Zij zijn de echte motoren. En het beste moet nog komen…", voegt hij eraan toe. Bij Renault laat men weten dat "de Raad van Bestuur het benoemingsproces van een nieuwe CEO heeft opgestart, op basis van het reeds vastgelegde opvolgingsplan." Nu blijft het afwachten wie Luca de Meo zal opvolgen, en of die persoon erin zal slagen om Renault op zijn groeipad te houden.