all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

1/6

Scoop: Cupra Formentor, het echte begin

<span>Nadat het nieuwe sportieve dochtermerk Cupra van Seat eerder al de Ateca stoerder heeft gemaakt, mag het nu zijn eerste eigen model lanceren: de Formentor. De SUV-coupé lijkt heel trouw te blijven aan de look van de gelijknamige conceptcar.</span>

Geschreven door Jean-Francois Christiaens

4 Februari 2020

Advertentie

20200204092653cupra-formentor.jpg

Vandaag heeft het merk Cupra in zijn aanbod enkel de SUV Ateca staan. In 2020 komt daar echter een tweede model bij, dat volledig nieuw is. De auto wordt iets langer maar ook lager en breder dan de Cupra Ateca en neemt de vorm aan van een SUV-coupé. Dit ontwikkelingsprototype dat onze spionagefotografen hebben betrapt bevestigt dat de productieversie behoorlijk trouw zal blijven aan de conceptcar Formentor die we op het jongste salon van Genève mochten ontdekken.

20200204092652cupraformentor.jpg

20200204092650cupra.jpg

Zo zien we door de camouflage van het prototype dat de gespierde achterste ledematen van de Formentor heel sterk naar buiten blijven steken.

20200204092651cupraformentor(2).jpg

Op technisch vlak zou de SUV-coupé er eerst moeten komen met een plug-inhybride aandrijflijn met een vermogen van 245 pk en een elektrisch WLTP-rijbereik van ongeveer 50 kilometer. Later zou echter ook nog een ‘gewone’ benzineversie volgen.

20200204092650cuppra.jpg

20200204092653cupraformentor.jpg
Jean-Francois
							Christiaens

Jean-Francois Christiaens

Foto’s: Automedia / Cupra

Advertentie