all.loginPopup.or


all.loginPopup.newToVroom

all.newsletterPopup.daily.title

all.newsletterPopup.daily.description

all.newsletterPopup.weekly.title

all.newsletterPopup.weekly.description


all.register.alreadyHaveAccount

1/4

Een spectaculaire en unieke Mercedes 300 SL, dit weekend in Knokke

Van donderdag 6 oktober tot zondag 9 oktober vindt er in Knokke de “Zoute Grand Prix” plaats. Het prestigieuze evenement verzamelt heel wat beroemde oldtimers. Waaronder dit unieke prototype van Mercedes.

Geschreven door François Piette

19 Mei 2024

Advertentie

Zondag 9 oktober en in samenwerking met de bank Degroof Petercam zet het Zoute zijn beste beentje voor om een concours d’élégance te herbergen dat heel de dag duurt. Bij de aangekondigde vedetten zit er een uniek prototype: de Mercedes 300 SL Prototipo

De eerste supercar

De Mercedes 300 SL ken je zeker. De supercar met vleugeldeuren spreekt tot de verbeelding door zijn prestaties en zijn status als “eerste supercar”. De sensationele straatauto vindt zijn oorsprong in de racewagens van de 24 Uren van Le Mans. In 1952 presenteerde Mercedes een eerste prototype dat alle kenmerken van de legendarische supercar bevatte: vleugeldeuren, een strakke lijn en zes-in-lijnmotor.

Luchtrem

Vooral verrassend is de achtervleugel op het dak. Die wordt bediend door de bestuurder, en kan platliggen of rechtop staan om de remcapaciteiten aan te passen. De luchtrem werd uiteindelijk niet gebruikt op de modellen van de 24 Uren van Le Mans, maar werd wel gemonteerd op andere modellen van het merk.

Stamboom

Het prototype heeft wel een indrukwekkende stamboom: derde in de Grote Prijs van Berne, vierde in de Grote Prijs van de Nürburgring, en een deelname aan de Mille Miglia.
François
							Piette

François Piette

Advertentie